Bajern i Trinkijeri se obrukali: Uniks stigao veliki zaostatak i došao do prve pobede u sezoni!

Sve je izgledalo kao da će nemačka ekipa slaviti, ali se onda dogodio pad u igri

Košarkaši Uniksa su na svom terenu došli do pobede nad ekipom Bajerna iz Minhena rezultatom 73:70 u okviru trećeg kola Evrolige.

I pored uvodnog vođstva domaćina ekipa Andree Trinkijerija je od samog početka uspostavila kontrolu i stekla je lepu prednost od sedam poena u prvoj četvrtini.

Bajern je nastavio da igra samo bolje u drugoj deonici, gde je vođstvo nemačkog tima u jednom trenutku dostigla 14 poena.

Početak drugog poluvremena se nije previše razlikovao od kompletnog prvog, čak su gosti stigli do rekordnih 16 razlike, ali je onda ruski tim krenuo da se budi.

Nošeni Ajzeom Kenanom i Lorencom Braunom košarkaši Uniksa su se u potpunosti vratili u meč pa se na odmor pre završnih deset minuta otišlo sa minusom od svega pet poena.

Nastavila je ruska mašina da topi prednost “bavaraca” i veoma brzo je okrenula stvari u svoju korist da bi na kraju slavila u ovoj ludoj utakmici.