Imamo prvog putnika na Mundijal, Hrvati zagorčali sebi život, Turska u 99. minutu do pobede!

Interesantno veče je za nama

U ponedeljak uveče odigrani su pojedini mečevi kvalifikacija za Mundijal 2022. godine u Kataru.

Fudbalska reprezentacija Hrvatske remizirala je protiv Slovačke rezultatom 2:2 (1:2) u meču kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Susret na “Gradskom vrtu” u Osijeku bio je veoma zanimljiv, a najveća bura viđena je u završnici.

Slovaci su dva puta vodili u prvom poluvremenu, najpre golom Štanca u 20. minutu, ali je brzo izjednačio Kramarić u 25.

Ipak, u završnici prvog dela odličnu kontru Slovaka u novu prednost pretvorio je Haraslin.

“Vatreni” su u drugom poluvremenu napadali i pritiskali, ali su tek u 71. minutu izjednačili. Luka Modrić je izveo slobodan udarac, živi zid Slovaka se raspao i bilo je 2:2.

Tako je Hrvatska pala na drugo mesto, a Rusija ostala prva pobedom u Mariboru.

Fudbaleri Crne Gore doživeli su i treći poraz u kvalifikacijama za SP 2022.

Oni su kao gosti u G grupi izgubili od Norveške u Oslu sa 2:0 (0:0).

Fudbaleri Nemačke osigurali su plasman na Svetsko prvenstvo 2022. u Kataru dva kola pre kraja kvalifikacionog ciklusa.

Tim Hansa Flika je sa ubedljivih 4:0 pobedio Severnu Makedoniju u Skoplju i na prvom mestu grupe J ima 21 bod, osam više od drugoplasirane Rumunije.

Makedonci su porazom pali na treću poziciju, uz 12 poena.

Holandija je pobedila Gibraltar sa 6:0, dok je Letonija na svom terenu, poražena od Turske sa 2:1. Gol odluke, postigao je Burak Jilmaz u devetom minutu zaostavnog vremena.

Tahikardija i Azerbejdžan uvek idu jedno uz drugo: Gurbanov je nekada davno ostavio Savićevića bez posla!