LŠ: Manćinijev “džoker” razgalio Bergamo, turbo Zenit uništio Malme!

Očekuje nas još dobrog fudbala u nastavku večeri

Odigrana su dva meča Lige šampiona večerašnjeg programa.

U okviru grupe F, Atalanta je na svom terenu dočekala ekipu Jang Bojsa i nakon velike borbe ipak uspela da slavi rezultatom 1:0 (0:0).

Klub iz Bergama je tokom većine susreta bio dominantan, a u 17. minutu je VAR poništio pogodak Lauperu zbog ofsajda.

Gosti iz Berna su odolevali sve do 68. minuta kada je džoker italijanske reprezentacije Pesina na asistenciju Zapate doveo Atalantu u vođstvo, koju nisu ispuštali do kraja susreta.

Nakon ove pobede, Atalanta sada ima 4 boda, Jang Bojs 3, a Viljareal i Mančester junajted igraju svoju utakmicu od 21.00.

Foto/Tanjug/AP Photo/Dmitri Lovetsky

Svoj susret odigrali su Zenit i Malme u hladnom Sankt Peterburgu, a ubedljivo je trijumfovao ruski šampion – 4:0 (1:0).

Od samog starta je Zenit držao konce utakmice, a već u 9. minutu Klaudinjo je doneo prednost svojoj ekipi koja se nije uvećavala do kraja prvog dela.

Svega par minuta po nastavku meča Kuzjajev je duplirao vođstvo Zenita, a nakon crvenog kartona štopera gostiju Ahmedhodžića, katastrofa po Malme je bila još veća.

Prvo je Sutormin u 80. povisio na 3:0, da bi Vendel u 94. minutu postavio konačnih 4:0 za ruski klub.

Za Malme je do 87. minuta igrao srpski reprezentativac Veljko Birmančević.

Zenitu su ovo prvi bodovi ove sezone u Ligi šampiona, Malme je na začelju sa oba poraza i gol razlikom 0:7,  a svoj meč od 21.00 igraju Juventus i Čelsi.

Vreme je za naplatu duga starog 5 godina: Zvezda bez pola tima u Razgradu hita ka evropskom proleću!