Belgija počistila Rusiju usred Sankt Peterburga: Azar podsetio na stare dane, Lukaku je mašina! (VIDEO)

Ubedljiv poraz domaćina na startu Evropskog prvenstva

Reprezentacija Belgije savladala je Rusiju u Sankt Peterburgu 3:0 u 1. kolu grupe B na Evropskom prvenstvu.

Izabranici Roberta Martineza bili su bolji od starta meča, a do prednosti su stigli veoma brzo, već u 10. minutu.

Iako je postojala sumnja da se Romelu Lukaku nalazio u ofsajd poziciji, ponovljeni snimak otklonio je svaku dilemu, gde smo mogli da vidimo da se lopta odbila od defanzivca “zbornjaje” Semedova, pa zato nije bilo nedozvoljene pozicije.

Videli smo konačno i raspoloženog Edena Azara koji je ponovo “plesao” po terenu, razigravao saigrače…

Do 2:0 Belgijanci su došli pogotkom Menijea, koji je samo nekoliko minuta ranije zamenio Kastanja, koji je u 27. izašao, kao i Kuzjajev, nakon što su se poslednjepomenuta dvojica sudarila.

Lukaku i saigrači su potom priveli mirno poluvreme kraju, a nogu sa gasa spustili su i u drugom poluvremenu, gde se na gol čekalo gotovo do poslednjih trenutaka utakmice.

Ponovo je najbolji strelac Intera bio precizan, kada je iskoristio dobar pas Menijea, ali treba istaći kretnju Romelua, koju je napravio u pravom momentu ka napred i rutinski savladao Šunina.

Belgijanci su ovako ubedljivom pobedom nad Rusijom praktično u gostima (meč se igrao u Sankt Peterburgu) jasno stavili do znanja svima da su jedni od glavnih favorita za osvajanje Evropskog prvenstva.

U ovoj grupi B su i Danska i Finska, koje su u susretu gde je bilo najvažnije samo da Kristijan Eriksen preživi, odigrale duel koji je pripao belo-plavima pogotkom Pohjanpala.