Kraj priče za Siti: Čelsi očitao lekciju “građanima” u finalu i podigao trofej Lige šampiona! (VIDEO)

Pehar ide u London!

Fudbaleri Čelsija su po drugi put u istoriji kluba osvojili Ligu šampiona! Oni su u finalu odigranom na stadionu “Dragao” savladali Mančester siti rezultatom 1:0, a gol odluke postigao je Kai Haverc u finišu prvog poluvremena!

Sjajan meč viđen je ove večeri u Portugaliji na stadionu Porta! Siti i Čelsi su žestoko otvorili meč, a tim iz Londona je pokazao da je hrabrije ušao u ovaj duel!

Nakon promašaja Vernera kao i povrede Tijaga Silve usledila je brza kontra koju je golom krunisao Kai Haverc u 42. minutu!

Siti je u nastavku igre ostao bez Kevina De Brujnea, ali i igre… Napadali su, međutim, bez konkretne akcije, pa je Čelsi rutinski sačuvao svoju mrežu i došao do pehara!

Ovo je drugi trofej za Čelsi u Ligi šampiona nakon 2012. godine!

Drugo poluvreme:

KRAJ MEČA! Čelsi je šampion Evrope!

Siti je krenuo na sve ili ništa!

Meč je produžen za čak sedam minuta!

Igra se 87. minut duela, vremena za Siti je sve manje. Naročito što ne znaju kako da dođu do gola Čelsija!

Sam finiš duela, jo nešto više od 10 minuta nade za Siti…

Pulišić je umalo rešio ovaj duel! Imao je ogromnu šansu, međutim šutirao je tik pored stative!

Sredina drugog dela, Gvardiola je napravio nekoliko izmena, međutim, defanziva Čelsija deluje perfektno za sada!

Nedugo nakon toga igrači Sitija su tražili penal, ali je Lahoz samo odmahnuo rukom…

Siti se našao u još većem problemu pošto je najbolji igrač Sitija Kevin De Brujne zbog povrede napustio teren!

Prvo poluvreme:

Kraj prvog dela, Česli vodi golom Haverca!

Goool! Sjajan pas Maunta koji je iskoristio Haverc! Obišao je Edersona sa loptom i u 42. minutu doveo Čelsi u prednost od 1:0!

Ogroman hendikep za Čelsi pošto je zbog povrede Tijago Silva napustio teren!

Velika šansa za Fodena koji je u 27. minutu duela izašao sam ispred Mendija. Šutirao je, ali je u poslednjem trenutku Ridigrer izblokirao taj udarac.

Grmi od tempa sa svih strana! Igra se 14. minut utakmice… Sa jedne strane je Verner propustio dobru priliku, dok je u brzom kontranapadu Sterling poslao lošu loptu u srce kaznenog prostora!

Početno ispitivanje snaga na obe strane! Odmah na startu meča lepa akcija Čelsija preko Haverca, ali siguran je Ederson!

Meč je počeo!

Sada će sve biti drugačije: UEFA donela istorijsku odluku i ukinula pravilo staro 56 godina