Poslednja šansa za Budućnost: Milojević objasnio šta će biti potrebno njegovim igračima da pobede Zvezdu

Imaće na svom terenu Podgoričani šansu da se vrate u finalnu seriju

Košarkaši Crvene zvezde i Budućnosti sutra igraju treću utakmicu finalne serije ABA lige u podgoričkoj dvorani “Morača”.

Aktuelni šampion ABA lige trenutno vodi sa 2:0 u seriji i ovaj meč bi mogao da im donese titulu.

Sa druge strane Budućnost ima priliku da ostane u životu baš na svom terenu, ali otežavajuća okolnost je što neće imati podršku navijača.

Svoje viđenje predstojeće i možda odlučujuće utakmice dao je trener Podgoričana Dejan Milojević.

Treća je utakmica, posebno je psihološki teška onoj ekipi koja gubi 2:0. Zvezda će biti sigurno rasterećenija. Ipak, mi smo u dve utakmice u Beogradu pokazali da ako smanjimo oscilacije i budemo čvršći – imamo čemu da se nadamo. Tako da nema predaje, to sam rekao odmah i posle drugog meča. Da probamo prvo da smanjimo na 2:1, to je prvi korak – izjavio je Milojević i dodao:

– Bilo je perioda i jako dobre i jako loše igre. Ti loši periodi moraju da traju kraće. Potrebno je da zadržimo prisebnost i staloženost u ključnim momentima – objasnio je srpski trener.

Centar Budućnosti Zoran Nikolić objasnio je šta je nedostajalo ekipi do sada.

Moramo da budemo energičniji. U obe utakmice u Beogradu nam je trebalo vremena da se razigramo, da uđemo u dobru seriju. Ovakvi dueli se pobeđuju velikom borbom i fokusom od prvog minuta, tako da moramo odmah da budemo spremni na sve”.

Svestan okolnosti serije i prednosti Crvene zvezde svestan je kapiten Suad Šehović.

Zvezda ima veliku prednost i rasterećenija je, ali domaćini smo i siguran sam da ono što smo igrali u Beogradu nije ni 50-60 odsto naših mogućnosti. Cilj je da dođemo do majstorice, verujem da imamo kvalitet za to – rekao je Šehović i nastavio:

– Imali smo priliku u oba meča, pogotovo u drugom – vodili smo i devet razlike, bilo je plus sedam na tri minuta pre kraja. Situacija je sada takva kakva je, Zvezda vodi 2:0 i znamo šta moramo da uradimo. Daćemo sve da ispravimo greške i da ‘poništimo’ prazne minute kada smo dozvoljavali rivalu da povede 15-20 poena razlike. Tako nešto ne smemo da dozvolimo u trećem meču, već da mi budemo ti koji će da kontrolišu dešavanja – zaključio je Šehović.

Izjava Dejana Radonjića zbog koje strahuju “delije”: Doneću odluku na dan utakmice!