Jedna stvar im predstavlja NAJVEĆI PROBLEM za povratak: Građani Srbije planiraju da beže iz Izraela

Veliki broj srpskih državljana se raspituje za povratak u Srbiju

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: EPA-EFE/ALAA BADARNEH

Počasni konzul Srbije u Izraelu Aleksandar Nikolić izjavio je danas da su državljani Srbije počeli da se raspituju o mogućnostima da se evakuišu iz Izraela i vrate u Srbiju, a da najveći problem eventualnom povratku predstavljaju otkazani letovi iz te zemlje.

Kako je rekao za RTS, među poginulima i ranjenima nema srpskih državljana.

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs

– Među osam poginulih od dejstava projektila, kao i ranjenima nema naših državljana – kazao je Nikolić.

Ističe da ima srpskih državljana koji se raspituju za povratak u Srbiju, što im otežava veliki broj otkazanih letova.

– Suočavamo se sa prvim zaprimanjem obraćanja naših državljana, uglavnom studenata na specijalizaciji, a koji se raspituju za operativno-logističke mogućnosti napuštanja zemlje i povratka u Srbiju.

Navodi da glavni međunarodni aerodrom u Tel Avivu preusmerava sletanja na aerodrom “Ramon”, dok avioni još uvek poleću iz Tel Aviva, ali je problem što je najveći broj letova već otkazan. Nikolić navodi da u Izraelu živi oko 1.500 državljana Srbije.

– Oni se mogu podeliti u dve grupe, na one koji ovde žive decenijama – naturalizovani dvojni državljani, uglavnom jevrejskog porekla i na one koji borave privremeno zbog akademskih specijalizacija, sportskih i poslovnih angažmana – objašnjava Nikolić.

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar

Izdvojeno za vas