LE: Tadić tuguje, Roma slavi, Dinamo sam sebi presudio, Slavija se ne šali, “đavoli” rutinski! (VIDEO)

Pogledajte sve golove sa utakmica

Odigrani su prvi mečevi četvrtfinala Lige Evrope.

U Amsterdamu je bilo najzanimljivije, pošto je domaći Ajaks ugostio Romu i prokockao prednost – 1:2 (1:0).

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs

Sam finiš prvog poluvremena doneo je “kopljanicima” pogodak preko Klasena, nakon što mu je Dušan Tadić asistirao.

Srpski reprezentativac je imao priliku da se proslavi, pošto je u drugom delu iznudio, pa potom šutirao penal, ali golman Rimljana je odbranio njegov šut, a svega koji trenutak kasnije Pelegrini je izjednačio na 1:1.

Kada je sve mirisalo na remi, pojavio se Ibanjez i doneo veliku pobedu Romi, koja više ima na značaju zbog dva gola u gostima.

U Zagrebu je Dinamo jurio novi skalp velikana, međutim, nije uspeo.

Viljareal je slavio u hrvatskoj prestonici sa 1:0 (1:0), a gol odluke je sa bele tačke postigao je Moreno u 44. minutu utakmice.

Tako će španski tim u revanšu imati lepu prednost i uz gol u gostima biće veliki favorit za plasman u polufinale.

Što se tiče utakmice u Londonu, Arsenal nije uspeo da savlada sjajnu Slaviju iz Praga – 1:1 (0:0).

Gotovo ceo meč nije bilo golova, da bi Pepe u 87. minutu doneo prednost svom timu. Sve je išlo ka minimalnoj pobedi “tobdžija”, ali tako nisu mislili gosti.

Igrali su se poslednji trenuci meča, a Holes je šokirao domaćina i doneo zlata vredan gol češkom timu pred revanpš za sedam dana u Pragu.

Jedini susret bez preterane neizvesnosti viđen je u Španiji, gde je Granada ugostila Mančester junajted i ostala praznih šaka – 0:2 (0:1).

Gosti su poveli preko Rašforda u 31. minutu, a tačku na meč stavio je, naravno, Bruno Fernandeš sa njegove omiljene pozicije – bele tačke, golom u 90. minutu.

Podsetimo, revanš mečevi su na programu 15. aprila.