Vlahović i Mitrović ulepšali Piksijev debi – “Orlovi” pobedom započeli pohod na Mundijal! (VIDEO)

Sva dešavanja sa meča pratili ste uz "lajv-blog".

Uspešan debi Dragana Stojkovića na klupi reprezentacije Srbije!

“Orlovi” su savladali Republiku Irsku rezultatom 3:2 (1:1) i osvojili prve bodove u kvalifikacijama za Mundijal.

Nije viđeno mnogo uzbuđenja u uvodnim trenucima ovog susreta, što i odlikuje Irce. To ,,nadmudrivanje“ im je više pogodovalo i u 18. minutu su nakon kombinacije Stivensa i Robinsona koji se iz sredine spustio na bok, te centrirao – došli do prednosti. Jači i viši u duelu od Filipa Mladenovića bio je Braun.

Prvi put kada je Srbija probala kroz sredinu, uz pas, da dođe prilike slutilo je da bi tu mogli da pronađu rupu tokom ovog meča. Vlahović tada nije uspeo da dođe do lopte, ali jeste u 40. minutu i odmah je to pretvorio u pogodak. Mirna, sjajna egzekucija koji je trenutno u fenomenalnoj formi. Prethodno je akcija tekla preko Filipa Mladenovića i Tadića, koji je glavom proigrao napadača Fiorentine.

Posle svega nekoliko minuta u nastavku, Srbija je uspela da pritisne rivala. Bilo je pokušaja i sa boka, ali su Irci odolevali. Oni sami su pokušavali, a kako drugačije nego glavom. Klark je probao posle kornera, ali nije bio precizan.

Malo je nedostajalo da posle nešto više od jednog časa igre Srbija preokrene. Odvažio se Milenković na udarac kada je prišao u fazu napada, ali malo je nedostajalo da Vlahović dokači tu loptu i sprovede je u mrežu. Tako je ona završila tik pored desne stative Traversovog gola.

Ulaskom Aleksandra Mitrovića umesto Đuričića, Piksi je odlučio da igra sa dvojicom napadača. Ubrzo, to je urodilo plodom. Tadić je povukao kontru i odložio je na stranu Mitroviću, a ovaj sa 20 metara na majstorski način lobovao Traversa i preokrenuo u 68. minutu.

Da mu to što ne igra previše u Fulamu ne smeta mnogo, Mitrović je još jednom pokazao osam minuta kasnije. Dušan Tadić je povukao još jednu loptu, bio i u poziciji da šutira sa dvadesetak metara, ali je odlučio da pogodi Mitrovića u glavu, što je za njega poslastica. Sjajan skok među defanzivcima Irske i gol za 3:1.

Drame je ipak bilo u finišu. Irci su iskoristili grešku Milenkovića i Dmitrovića, pa je Kolins u nebranjenu mrežu ubacio loptu u 86. minutu. Izostala je komunikacija između štopera i golmana našeg tima.

Naredni meč Srbija već u subotu igra protiv Portugala, takođe na Marakani od 20.45

Sva dešavanja sa meča pratili ste uz “lajv-blog”.

86. minut – Smanjuje Irska nakon katastrofalne reakcije Stefana Mitrovića! Kolins pogađa mrežu za 3:2.

74. minut – Mitrogooool: Treća asistencija Tadića i drugi gol Mitrovića – Srbija pred velikom pobedom!

69. minut – Auuuuu, kakav gol Mitrovića! Srbija vodi 2:1!

40. minut – GOOOL: Tadić za Vlahovića i 1:1!

18. minut – Irska vodi u Beogradu! Robinson je centrirao, a Braun nadskočio Mladenovića i pogodio!