Švajcarski teniser Rodžer Federer danas se vraća na teren posle više od godinu dana pauze, a njegov prvi rival u drugom kolu turnira u Dohi biće Danijel Evans.
Britanac je juče na startu turnira pobedio Francuza Žeremija Šardija 6:4, 1:6, 6:2.
Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs
Evans je tako zakazao duel sa bivšim najboljim teniserom sveta, kome će današnji meč biti prvi posle duela sa Novakom Ðokovićem u polufinalu Australijan opena 2020. godine.
Upravo je o Novaku Đokoviću, kao i o Rafaelu Nadalu, švajcarski veteran govorio i reklo bi se, najavio da bi mogao još dugo da igra.
„Problem za novu generaciju je što Novak, Rafa i ja ne umemo drugačije da igramo. Jedan od njih može da pobedi mene, ali onda izgubi od Novaka ili pobedi Novaka, pa ga izbaci Rafa ili savlada Rafu, a onda ne može mene. Mislim da ćemo neke veće promene videti za tri godine. Ali, znam da ćemo Rafa, Novak i ja probati da ostanemo na vrhu što je duže moguće i da uvećamo broj osvojenih titula“, rekao je Federer i sigurno da nije obradovao mlade igrače iz karavana.
Turnir u Dohi je iz serije 250 i igra se za ukupni nagradni fond od 787.930 dolara.







Komentari (0)