Ponekad se zapitamo kako su ljudi živeli bez interneta i njegovih beskrajnih saveta o čuvanju zdravlja.
Svaki dan, pronalazimo nova pravila i smernice, a tokom globalne pandemije istaknut je više nego ikad značaj pranja i dezinfikovanja ruku.
Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs
Ipak, važne su i druge higijenske navike, o čemu piše portal Bright Side.
1. Pranje četke za kosu
Četke slove za “rasadnik” bakterija, pa se preporučuje njihovo pranje nakon 7 ili 14 dana. To možete učiniti uz pomoć običnog šampona.
2. Koristite peškire iz ormana
Bakterije se lako/brzo razmnožavaju na peškirima, ukoliko ih ostavljate vlažne u kupatilu. Zato se savetuje da za tuširanje koristite tek izvađene iz ormana.

3. Zavesa za tuširanje
Nabori na tuš-zavesi idealno su mesto za bakterije, jer vole vlagu. Zato je podignite s pločica, posle kupanja, dok se lepo ne osuši.

4. Uklanjanje dlačica u nosu
Ovo nema nikakvih prednosti! Dlačice sprečavaju prašinu i druge alergene da uđu u pluća. Ako ne vire van nozdrva, ostavite ih.
5. Sunđeri za kupanje
Verovatno znate da bi sunđere za kupanje trebalo češće menjati, jer su “rasadnik” klica. Često ćete čuti da umesto “pomagala” koristite sopstvene ruke. Praktičnije je i ništa ne košta.

6. Zagrejte kupatilo pre čišćenja
Ukoliko prostoriju prethodno ugrejete, sredstva za čišćenje biće efikasnija, a čitav proces puno lakši.

7. Bosonogi pod javni tuš
Pod je najprljavija površina u kupatilu, čak i u vašoj kući. Sad zamislite, kako je u teretani ili hotelu?! Medicinski stručnjaci upozoravaju na opasnost brojnih infekcija i zato se nikada ne tuširajte bosonogi.
8. Stavljanje dezodoransa
Mnogi požure da stave dezodorans odmah nakon tuširanja, kako bi sprečili znojenje, ali zapravo čine lošu stvar. Ako koža nije savršeno suva, dezodorans neće efikasno delovati.
Komentari (0)