Svemirski rukomet Srbije: Osvojen zlata vredan bod protiv Francuza

Reprezentacije Srbije i Francuske odigrale su meč drugog kola u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2022. godine

Dolazak Tonija Đerone očigledno je značio preporod reprezentativnog rukometa, a tome su dokaz prethodne dve utakmice.

Pre četiri dana je Francuska pala u Zrenjaninu, a blizu poraza su “Trikolori” bili i danas na svom terenu, ipak na kraju je završeno bez pobednika 26:26.

Naša selekcija je kao i u prvom meču odigirala sjajno na početku u konstatnu prednost tokom čitavog prvog poluvremena, osim uz jedan kratak period tokom kog su Francuzi vodili sa 7:6.

Gol za gol se igralo u nastavku, ipak Francuzi su završnim minutima utakmica uspeli da otope prednost i da uvuku meč u egal završnicu.

Ključni detalji finiša utakmice jesu gol iz cepelina naše selekcije, a potom i fenomenalna odbrana sedmerca od strane Milosavljeva.

Ipak, poslednji neiskorišćeni napad naše selekcije, mogao je da nas košta poraza, ipak do toga nije došlo i svi mogu da budu zadovoljni prikazanim na terenu.

Optimizam na maksimumu posle istorijske pobede: Ekipa kreće u Francusku, Đerona očekuje drugačiji meč