Atalantino furiozno drugo poluvreme: Milan i Inter pobedili istim rezultatom (VIDEO+FOTO)

Tim iz Bergama deklasirao je Romu 4:1

Atalanta je na svom terenu bila ubedljivo bolja od Rome rezultatom 4:1 (0:1) u utakmici 13. kola italijanske Serije A.

Roma je vodila već od. 3. minuta golom Edina Džeka, ali se sve preokrenulo u nastavku utakmice. Ključan potez trenera Atalante bilo je uvođenje na teren Josipa Iličića.

U 64. minutu Duvan Zapata sjajnim šutem sa ivice šesnaesterca postiže pogodak za izjednačenje. Domaćini nastavljaju sa pritiskom i šest minuta kasnije preokreću rezultat na 2:1 pogotkom Iličića, da bi samo tri minuta potom Luis Murijel povećao prednost na 3:1. Konačnih 4:1 postavio je u 85. minutu raspoloženi Josip Iličić.

Favoriti su bili sigurni u tradicionalnom terminu za italijanski fudbal od 15 časova. Fudbaleri Milana ostvarili su trijumf na gostovanju Sasuolu rezultatom 2:1, a istim rezultatom Inter je na svom terenu bio bolji od Specije.