JASAN

Dr Kon o NOVIM MERAMA o kojima će se tek raspravljati uoči praznika: Zatvaranja granica NEĆE biti

Na pitanje da li će za njih biti obavezan PCR test, on je rekao da je struka "kompletno predložila šta će da se radi"

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
foto: printscreen / RTV Pink

Izdržljivost sistema je na granicama. Punjenja bolnica će i dalje biti, bez obzrira na to što je u Beogradu došlo do stabilazacije situacije“, istakao je danas dr Predrag Kon.

On je rekao da ćemo u toku ove nedelje videti efekte mera.

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs

“U Beogradu se već vidi blagi pad, ali i dalje je pritisak na bolnice veliki i to naročito u prestonici. I dalje se veliki broj Beograđana leči van svog grada”, rekao je dr Kon i dodao “da ćemo već već danas imati od 1.200 do 1.400 za Beograd, ali ćemo onda imati i 1.800 novozaraženih“.

Na visokom nivou broj novozaraženih se stabilizovalo i u Novom Sadu, dodao je.

Sada je najvažnije da je hospitalizacija i dalje vrlo visoka i to je najveći problem“, istakao je dr Kon i dodao da je “izdržljivost zdravstvneog sistema na svojim granicama i da nema ništa da može da izdrži bezgranično”.

Na konstataciju voditeljke da će uskoro slava Sveti Nikola, pa onda Nova godina i božićni praznici, dr Kon je rekao da je tu “najvažniji od svega dolazak naših iz inostranstva”.

Tu mora priprema da se napravi, moraće da budu karantini i izlolacije, o tome će biti reči na sledećem sastanku“, rekao je on.

Na pitanje da li će za njih biti obavezan PCR test, on je rekao da je struka “kompletno predložila šta će da se radi” i naglasio da je “zatvaranje granica nemoguće“.

Ranije danas je i direktor Infektivne klinike KCS doktor Goran Stevanović apelovao je na građane da se ne leče sami kod kuće.

“Svi pacijenti kojima nije potrebna kiseonička potpora razmeštati u ustanove gde nema centralnog snabdevanja kiseonikom. Broj preglada u trijažnim centrima ne pada, a zabrinjava da nam se u poslednje vreme javlja sve više pacijenata s teškom kliničkom slikom koji su se lečili sami”, istakao je Stevanović i dodao da nam u ovom trenutku jedino što može da nam pomogne jeste poštovanje mera.

Dr Kon ima DOBRE VESTI: Ohrabruje ono što se dešava u Beogradu, ali neke brojke su i dalje zabrinjavajuće

Podsetimo, u poslednja 24 sata u Srbiji je na korona virus testirano 14.486 osoba, njih 5.809 je pozitivno, dok je nažalost 58 osoba preminula.

Predrag Kon kao nikada pre! Nije mogao više da ćuti, PRIZNAO ko mu je pravi neprijatelj (FOTO)

Prema poslednjim podacima MInistarstva zdravlja i Instituta “Batut” na respiratorima u bolnicama širom Srbije nalazi se 278 pacijenata.

Izvor: Blic

Komentari (1)

  1. Trenutno stanje je takvo da covek nigde nije siguran, kako u prevozu tako i u kolektivu, a narocito u prodajnim marketima, nikad se ne zna gde ces sresti obolelu osobu. Zato sam preduzela odredjene mere zastite. Ujutri kad ustanem obavezno ruke perem antibakterijskim sapunom sano-nano, zatim posle dorucka pijem vitamine i suplemente narocito medicinske gljive na pro100. A u toku dana u svom dnevnom boravku, obavezno koristim Ruski upijac duvanskog dima to jest preciscivac vazduha, koji mi omogucava da udisem cist i kvalitetan vazduh za celu porodicu, tako se stitimo od virusa i zaraze koja svuda preti.

    Odgovori

Ostavite komentar