Zvanična Podgorica negirala je danas pisanje beogradskih medija da se Crna Gora obraćala NATO savezu i da je odbijena, saopšteno je danas iz Pres službe predsednika Crne Gore.
“Nije bilo nikakvog obraćanja NATO ili bilo kojoj drugoj međunarodnoj adresi za bilo kakvim angažmanom u Crnoj Gori nakon usvajanja Zakona o slobodi veroispovesti, pa samim tim nije moglo biti ni reakcije, o kojoj se spekuliše”, navodi se u saopštenju.
Napominje se da je beogradska Politika na naslovnoj strani današnje broja objavila tekst pod naslovom “Koliko je Milo važan za NATO“, navodeći da nezvanično saznaje da je Crna Gora raznim kanalima tražila veći angažman NATO i da je odbijena.
NATO odbio da reaguje zbog Zakona koji je digao Crnu Goru na noge?
“Čak se, da bi izgledalo autentičnije, daje pod navodnicima da ”alijansa neće reagovati povodom verskih pitanja””, navodi se u saopštenju.
U saopštenju se konstatuje da je to ovo, kako kažu, još jedna u nizu neistina koje se ovih dana plasiraju iz “određenih centara u Beogradu”.







Komentari (0)