Novi kiks Reala: “Žuta podmornica” otkinula bodove “kraljevskom klubu”

Definitivno je Viljareal jedno od najvećih iznenađenja dosadašnjeg toga Primere, ali ovom rezultatu se malo ko nadao

Fudbaleri Real Madrida nisu uspeli da savladaju Viljareal na gostovanju u jednom od dva derbija 10. kola španske Primere pošto su odigrali samo 1:1.

U veoma kombinovanom sastavu koji su pehovi uoči i za vreme reprezentativne pauze nametnuli treneru Zinedinu Zidanu, kraljevski klub je poveo već u 2. minutu golom Marijana Dijaza.

Rezervni napadač koji se u odsustvu Karima Benzeme i Luke Jovića našao u prvoj postavi glavom je zatresao mrežu nakon asistencije rekonvalescenta Danija Karvahala.

Izjednačenje domaćoj ekipi koja se ovim remijem probila na drugo mesto doneo je Đerar Moreno golom sam penala u 76. minutu meča.

Osim sitacija gde su postizani golovima nije bilo niti jedne koja je bila blizu da završi sa istim epilogom.

Real je tako drugi uzastopni meč završio bez pobede u prvenstvu, dok je Viljareal stigao lidera Real Sosijedad na samo bod zaostatka uz meč manje.

Kolika će razlika biti između dva tima znaće se u nedelju posle duela tima iz San Sebastijana u Kadizu.

Petnaestogodišnjoj ljubavi je došao kraj: Madrid se narednog leta oprašta od kapitena

Izvor: Objektiv.rs, Sportske.net