To je SRBIJA! Tako se igra: Sergej IZBACIO Norvešku, sad sa Škotima za Evropsko prvenstvo! (VIDEO+FOTO)

"Orlovi" pobedili u Oslu posle produžetaka (2:1), a Škotska na penale (5:3) Izrael. To je par finala plej-ofa i meč će se igrati na stadionu Crvene zvezde

Fudbalska reprezentacija Srbije plasirala se u finale plej-ofa C Lige nacija za plasman na EURO, pošto je večeras u Oslu savladala Norvešku 2:1 posle produžetaka.

Junak trijumfa bio je “rezervista” Sergej Milinković-Savić, koji je u 80. minutu zamenio Filipa Đuričića, a već minut kasnije postigao prvi gol i krunisao mnogo bolju igru Srbije.

Ujedno, bio je to prvenac asa Lacija u reprezentativnom dresu.

Srpski tim prethodno je imao nekoliko sjajnih šansi, a najbolje Aleksandar Mitrović i Đuričić.

Ipak, sedam minuta kasnije izjednačio je Matijas Norman, pa je odluka pala u produžecima, tačnije u 102. minutu majstorijom Milinkovića-Savića, lob udarcem, posle akcije Darka Lazovića i Dušana Tadića.

Sergej je demonstrirao vrhunsku klasu, u jednoj od najvažnijih reprezentativnih utakmica u poslednje dve decenije i pokazao zašto je fudbaler koji vredi 100 miliona evra.

Srbija će u finalu plej-ofa, 12. novembra u Beogradu, dočekati Škotsku.

Hvala što ste pratili tekstualni prenos utakmice Norveška – Srbija na portalu Objektiv.rs

KRAJ UTAKMICE!!!!!!!!!!!!! Srbija u finalu plej-ofa!!!!!!!!!

108′ Odlično je Kolarov, u svom fazonu šutirao iz slobodnog udarca, prebacio je zid, ali golman domaćih je izboksovao loptu u korner

KRAJ PRVOG PRODUŽETKA

103′ GOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:2 Kakav je Sergej majstor, kakav lob! Srbija ponovo vodi! Drugi gol fudbalera Lacija, koji je u igru ušao sa klupe!

101′ Ima li kraja nesreći! Pa dokle više! Stativa! Lazović se još drži za glavu! Stativa, pa ovo je užas!

96‘ Edegar je pokušao driblingom, a Haland zakasnio.

91′ Počeo je prvi produžetak

Kraj regularnog toka meča. Idemo u produžetke.

90′ Igraće se još četiri minuta

88′ NEEEEEEEEEEEEEEEEEE! GOL! 1:1! Dva minuta pre kraja, rezervista Norman izjednačuje. Nesreća, šta drugo! Niko ga nije blokirao, Rajković vadi loptu iz mreže… Šteta!

82′ GOOOOOOOOOOOOL 0:1!!! Srbija vodi! Tadić je centrirao, a Sergej Milinković Savić Savić, koji je tri minuta ranije ušao na teren matira Norvežane! To, majstoreeeeeeeeee!!!!!

73′ Pokušao je Kolarov sa velike udaljenosti, dobar šut, jedva norveški golman loptu izbija u korner

71′ Šut Edegarda preko gola.

65′ Norveška sa trojicom napadača! Lars Lagerbek izvodi vezistu Johansena zbog povrede, a ubacuje još jednog napadača Džošuu Kinga.

54′ Pitali smo Mitrovića šta promaši Aleksandre, a isto sada važi i za Filipa Đuričića! Centrirao je Lazović, Đuričić u petercu, kada smo svi videli loptu u mređi, šutira pravo u Jarštajna.

48′ Odličan prekid Tadića, ali slab udarac glavom Gudelja

47′ Nastavljaju “orlovi” u istom ritmu i u drugih 45 minuta. Odlično.

46′ Počeo je drugi deo utakmice u Oslu, “idemo orloviiiiiii”!!!!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Odlična Srbija, konačno, ali konačno igra koja raduje, jedino brine neefikasnost jer imali smo brdo šansi uz Mitrovićev zicer koji je morao da završi u mreži, ali okej, šta je tu je, Srbija igra dobro, stvara šanse, Norvežani su samo dva puta zapretili preko halanda i Serlota i ništa više. Čekamo drugo poluvreme.

45′ Druga šansa za Norvešku, Haland je centrirao, a Serlot šutirao glavom. Parada Rajkovića.

35′ Kakav zicer za Mitrovića. Đuričić centrira, a naš golgeter šutira u trku preko gola! Auuuuuuuuuu!!!!

32′ Prva šansa i to odlična za Norvešku. Posle kornera haland je pokušao glavom, Maksimović je izbio loptu sa gol linije

29′ Korner za Norvežane, bez opasnosti po gol Rajkovića.

25′ Kako je ovo bilo blizu! Samo gol, gol, samo gol fali! Idealan centaršut Lazovića, Mitrović, jaooo koliko je samo malo falilo! Idemo, “orloviiiiii”, ovo je odlično

17′ Nova šansa za Srbiju. Tadić ponovo “pakuje”, Đuričić glavom u golmana Norvežana.

12′ Pripretili su i Norvežani, Haland se odmah porvao sa našom odbranom, ali i napravio faul u napadu

6′ U sledećem napadu nova prilika, odlično se “orlovi” snalaze sa odbranom domaćih, Lazović šutira u kaznenom prostoru Norvežana, ali je izblokiran. Pre nego što je lopta došla do njega u akciji učestvovali Tadić i Đuričić. Hrabro su krenuli “orlovi”, ofanzivno, neka tako i nastave. Bravo, momci!

5′ Tadić ponovo ekstra asistencija, međutim Đuričić niti šutira na gol, niti dodaje do Mitrovića. Ništa, ali napadi Srbije se ređaju.

1′ Utakmica je počela! Srećno, “orlovi”! Odmah na startu, centaršut Dušana Tadića, glavom je pokušao Nemanja Maksimović, ali pravo u golmana Jarstajna.

Pred početak, da se podsetimo i poslednje takmičarske utakmice sa Norvežanima, doduše pod imenom tadašnje države Jugoslavije. Meč je odigran u okviru Evropskog prvenstva 2000 u Belgiji i Holandiji, u Liježu. Pobedili smo golom Sava Miloševića. Neka tako bude i večeras.

Fudbaleri obe reprezentacije upravo izlaze na teren, očekuje se intoniranje himni i početak utakmice.

Na utakmici Norveška – Srbija biće radiće i VAR tehnologija. Glavni VAR sudija u Oslu biće Masimilijano Irati.

Srpski reprezentativci stigli na stadion “Uleval”.

Poznati su i sastavi dve reprezentacije: Ljubiša Tumbaković je iznenadio sa Mihajlom Ristićem u prvih 11, koji će igrati po levoj strani, kao i Filipom Đuričićem. Nije se očekivalo ni da će braniti Predrag Rajković, jer standardna “jedinica” bio je Marko Dmitrović, a Rajković je imao i očigledno samo lakšu povredu.

Foto/Youtube/screenshot

Norvežani očekivano sa prvom zvezdom tima Halandom i Serlotom u napadu.

Plej-of za Evropsko prvenstvo

Norveška – Srbija

Stadion: Uleval

Gledalaca: 200 (zbog pandemije koronavirusa)

Sudija: Danijele Orsato (Italija)

NORVEŠKA: Jarstajn – Elabdelui, Reginiusen, Ajer, Alesami – Berge, Henriksen, Johansen – Edegor – Serlot, Haland

SRBIJA: Rajković – Milenković, S. Mitrović, Kolarov – Lazović, Gudelj, Maksimović, Ristić – Tadić, Đuričić – A. Mitrović.

Dobro veče i dobrodošli na tekstualni prenos meča Norveška – Srbija na portalu Objektiv.rs

Trener Ljubiša Tumbaković je ovako najavio meč:

“Mislim da nema favorita, možemo da govorimo o nekim prednostima, da Norveška igra na domaćem terenu, pa ako je to neka prednost. Imamo malih problema, ali ovo što je sada u Oslu to je najbolje i najkvalitetnije što Srbija ima”, rekao je Tumbaković na konferenciji za medije.

Tumbaković je upitan da li Srbija ima prednost u meču sa Norveškom, jer utisak je da poseduje daleko više iskustva.

“Svi tražimo neke prednosti, skautirali smo maksimalno Norvešku i sve što mogu da kažem to je da ćemo se potruditi da vodimo igru na način na koji nama to odgovara”, zaključio je Tumbaković.

U Oslu je trenutno 11 stepeni.

Meč će biti odigran pred 200 gledalaca na Uleval stadionu u Oslu.

Pobednik će za plasman na Evropsko prvenstvo igrati sa boljim iz meča Škotska – Izrael.

Fudbalska reprezentacija Srbije (večeras 20.45) u Oslu igra utakmicu godine. Rival u polufinalu plej-ofa kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, koje je zbog pandemije virusa Kovid 19 pomereno za 2021. godinu je selekcija Norveške predvođena gol mašinom Erlingom Halandom.