Asad razotkrio ERDOGANOVE RATOVE: To su njegovi ciljevi i to je OPASNO

Sirijski predsednik kazao da Turska šalje teroriste iz Sirije u Nagorno-Karabah

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Youtube printscreen/BBC News

Sirijski predsednik Bašar al-Asad rekao je danas da se militanti iz te zemlje bore u sukobima oko Nagorno-Karabaha i ocenio da je turski predsednik Redžep Tajip Erdogan “glavni inicijator sukoba”.

Jermeni trpe ogromne gubitke i povlače se? Nastavljeni žestoki sukobi, pljušte optužbe sa obe strane

“Damask to može da potvrdi. Turska je u Siriji koristila teroriste iz različitih zemalja. Oni su iste metode koristili u Libiji, koristili su teroriste iz Sirije, možda i iz drugih zemalja.”, rekao je Asad u intervjuu agenciji RIA Novosti.

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs

On je ocenio i da je Erdogan “glavni inicijator” sukoba.

“Podržava teroriste u Libiji, bio je glavni pokretač i sukoba u Nagorno-Karabahu izmedu Azerbejdžana i Jermenije “, rekao je Asad.

Putin se HITNO oglasio povodom sukoba u Nagorno-Karabahu! U telefonskom razgovoru otkrio REŠENJE

Sirijski predsednik optužio je Erdogana za veze sa Islamskom državom.

Ruševine, krateri i suze: Potresni snimci razaranja glavnog grada Nagorno-Karabaha (VIDEO)

Svi znaju da je Islamska država prodavala sirijsku naftu preko turske pod okriljem američke vojske i naravno da su Turci bili umešani u trgovinu naftom. To su njegovi ciljevi i to je opasno. Što se tiče pitanja da li bi međunarodna zajednica trebalo da to zna ili ne? Termin „međunarodna zajednica“ u realnosti predstavlja malu grupu zemalja, velikih i bogatih zemalja. Nazovimo ih uticajnim zemljama na političkoj areni”

Izvor: Objektiv.rs, Tanjug

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar