EVO NAMA ITALIJANSKOG FUDBALA

POČELA KALČOMANIJA: Pobeda Fiorentine na startu, “vučici” bod u Veroni

Srpski reprezentativac Nikola Milenković odigrao je ceo meč na "Artemio Frankiju"

Fudbaleri Fiorentine savladali su Torino na otvaranju nove sezone Serije A – 1:0 (0:0). Srpski reprezentativac Nikola Milenković odigrao je ceo meč.

Dušan Vlahović je na teren ušao u 79. minutu.

Fiorentina je pravila pritisak i bila blizu vodećeg gola u poslednjih 20 minuta, i on je stigao u 78. minutu. Kijeza je odlično pronašao Kastrovilija posle prodora, koji dovodi domaćina u vođstvo.

Fudbaleri Verone i Rome odigrali su bez golova u prvom kolu Serije A. Reprezentativac Srbije Darko Lazović nije igrao za domaći tim zbog povrede, ali zato jeste potencijalni igrač A tima naše zemlje – Ivan Ilić.

Talentovani Ilić našao se na terenu od 77. minuta i bio je solidan za kratko vreme koliko je dobio.