Pranje veša je neizbežan posao.
Obično to rade mame, sve do momenta kada više ne možemo da se izvučemo, pa moramo da preuzmemo stvar u svoje ruke.
Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs
I onda treba naučiti šta se sa čim pere, a šta nikako ne sme zajedno.
Nije to nikakva naročita veština i vrlo brzo se ulazi u štos.
Međutim, ma koliko bili spretni i ma koliko znali osnovna pravila, kao što je da se beli veš ne pere sa vešom u boji, tu i tamo se desi ili da neki komad odeće “uleti”, ili da pomislite: Ma, neće mu ništa biti od jednog pranja.
Uglavnom, nakon što otvorite vrata od mašine, vaša bela majica više nije bela i sada ima neku čudnu boju.
A to vam je omiljena bela majica.
I, šta sad? Gotovo je, jedino što uradite jeste da je bacite.
Naravno da ne.
Pokušajte sa nekim od ovih malih kućnih trikova

1. Izbeljivač na bazi kiseonika
Možete ga pronaći maltene u svakoj prodavnici. Ofarban veš potopite u lavor koji ste prethodno napunili vodom i izbeljivačem. Pratite uputstva za doziranje izbeljivača. Veš ostavite da odstoji oko sat i po (ili kako piše na uputstvu), a zatim ga operite u mašini na 90 stepeni.
2. Izbeljivač iz kućne radinosti
Napravite sami izbeljivač uz pomoć limuna i hidrogen peroksida koji možete kupiti u apoteci. Pomešajte pola šoljice hidrogen peroksida, sa pola šoljice soka od limuna i četiri litre destilovane vode i u to potopite veš. Nakon sat vremena ga ubacite u mašinu i operite na 90 stepeni.

3. Iskuvavanje
Ukoliko sredstva za izbeljivanje ne pomognu, prebacite se na staro dobro iskuvavanje. Napunite veliki stari lonac vodom, dodajte čašu praška za pranje belog veša i veš ubacite u vodu. Stavite na šporet i vodu dovedite do vrenja. Kuvajte veš oko pola sata, odnosno onoliko koliko je potrebno da se boja ukloni. Nakon iskuvavanja ga ostavite da se ohladi, a zatim ga ubacite u mašinu za veš i stavite na program za ispiranje.
Komentari (0)