Apple postavio rekord u doba korone: Vrednost kompanije prešla dva biliona dolara!

Tehnološki gigant udvostručio je vrednost na berzi za samo 24 meseca

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto / SOPA Images Limited / Alamy / Profimedia

Apple je postao prva američka kompanija, čija je tržišna vrednost prešla dva biliona dolara (ili dva triliona, ako vam je draža “kraća numerička skala”). To znači da je tehnološki gigant udvostručio vrednost za svega 24 meseca, a što je najznačajnije delom u periodu pandemije korone.

Kompanija iz Kupertina sada vredi više od Microsofta (1,7 biliona), Amazona (1,6 biliona) i Googleovog Alphabeta (1,1 bilion), ali nije prva na svetu prešla magičnu granicu bogatstva. Taj rekord pripada naftnom koncernu Saudi Aramco sa sedištem u Saudijskoj Arabiji, koji je vrednost od dva biliona zabeležio decembra 2019.

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs

Apple se uveliko priprema za premijeru nove generacije iPhone 12. Stručnjaci tvrde da su upravo mobilni telefoni omogućili američkoj kompaniji da pređe granicu vrednosti od bilion dolara, dok su za novi rekord zaslužni brojni korisnički servisi.

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar