Karlton Haselrig bivši rvač, MMA borac i NFL igrač preminuo je u 54. godini života. Slavni sportista je preminuo prirodnom smrću, ali za konačnu potvrdu će se sačekati obdukcijski nalaz.
Bio je jedini rvač sa čak šest NCAA titula u teškoj kategoriji, a naslove je osvajao u 1. i u 2. diviziji. Karlton je 2. diviziju osvajo 1987, 1988 i 1989. godine, a u isto vreme je trijumfovao i u 1. diviziji. Zbog njegove dominacije NCAA je promenio pravilo koje je dopuštalo da se sportista takmiči u različitim divizijama.
Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs
Njegova dominacija bila je toliko velika da je u jednom momentu vezao 122 NCAA meča bez poraza.
An unrepeatable feat: Carlton Haselrig won 6️⃣ NCAA titles (three in DII and three in DI) to become the most decorated wrester in NCAA history: https://t.co/7PXjoDPzYN #NCAAWrestling pic.twitter.com/h5srMv73bG
— NCAA Wrestling (@ncaawrestling) January 26, 2018
“To je dovelo do formiranja “Haselrgovog pravila”, a isto je zabranilo igračima iz nižih divizija da nastupaju u 1.” prenosi ESPN.
Nakon rvačke karijere stigao je u NFL, gde je igrao za Pitsburg Stilerse i Njujorg Džetse. Kasnije se oprobao i u MMA, imao je tri pobede u pet profesionalnih mečeva.
Slavni sportista je iza sebe ostavio suprugu i devetoro dece.
Bosancima SLOMLJENO SRCE: Zbog virusa život izgubio još jedan sportista (FOTO)







Komentari (0)