Nije nikakva retkost da kad nismo dobro raspoloženi, ne biramo previše šta ćemo obući. Odeća nam ne može rešiti problem, pa zašto bismo se umarali istom?
Ipak, određene studije su pokazale da zapravo i nije baš sve tako.
Kako navodi Thrive Global, zapravo, pojedini komadi mogu da utiču i te kako na naše raspoloženje, a shodno tome i na samopouzdanje.
Kao što neki komadi mogu da nam unište dan (poput veša koji vas steže), nekad će nas omiljeni komadi potsetiti na neki lep trenutak i upravo na taj način uticati na dobro raspoloženje.
Zamislite da vas čeka važan sastanak a da obučete trenerku na primer? A kakav utisak biste ostavili da se pojavite u poslovnoj kombinaciji, spremni da se uhvatite u koštac sa obavezama? Veće su šanse, po brojnim studijama, da ćete ostvariti bolje rezultate u onome u čemu se osećate moćnije.
Iz tog razloga, modni znalci savetuju da čak i kada se osećate loše (ili baš zato što se osećate loše), obucite nešto lepo, što vam dobro stoji, jer ono kako se vidimo u ogledalu može da utiče na ostatak dana.
Farmerice u kojima će vam zadnjica izgledati savršeno
Farmerke su verovatno komad odeće koji se, kad su u pitanju pantalone, najčešće bira. U današnje vreme, moguće je naći odgovarajući par za svaku građu i svaku priliku.
Ipak, neki modni blogeri savetuju da uvek imate u garderoberu jedan par, u kome će vam sve izgledati kako treba. Možda nisu najudobniji par farmerica koje posedujete, ali nekad je potrebno uvući se u pantalone u kojima izgledate seksi. Nabacite dobar top ili čak omiljenu majicu i spremne ste!
Cipele u kojima se osećate moćno
Pored sve udobne obuće – baltanki, sandala sa ovakvim ili onakvim kaiščićima, patika i sl, dobro je da imate taj jedan par u kojima će se osećati moćno. Ne mora to da budu cipele sa vrtoglavom štiklom, osim ukoliko baš takve volite. Ali, većini žena samopouzdanje svakako ne ulivaju one u kojima hodate ko na štulama i rizikujete da izvrnete zglob.
Dobar par salonki, makar i za prošetati po kući, mogu da vam povećaju raspoloženje, izduže noge i učine da se osećate poput manekenke sa modne piste.
Donji veš u kome se osećate poželjno i seksi
Nekome će prva asocijacija možda biti nekakav porno komad ali, uveramo vas, ne govorim o tome. Takođe, ne treba da bude neudoban. Jer ima li išta gore nego kad vas sve steže i grebe?
Nekad će to biti veš u kom ste doživeli veliku strast. Stručnjaci savetuju da uvek imate bar jedan komplet veša u kome ćete voleti svoje telo. Samo izaberite materijal koi vam najviše prija, bitan je efekat kojim postižete.
U jednoj studiji, grupa žena je podeljena na dva dela. Jedne su nosile seksi veš ispod odeće, druge, regularan. Studija je pokazala da su one koje su nosile izazovnije komade bile mnogo uspešnije u obavljanju dnevnih obaveza od onih koje su nosile običan veš. “Nije bitno što to niko ne vidi, ja znam šta je na meni”, bila je jedna od najčešćih konstatacija.
Dobar nakit
Možda ne spada u odevne komade ali, aksesoar je izuzetno bitan da kompletirate autfit. Upečatljive minđuše, dobra ogrlica ili narukvice, daće šmek i najdosadnijem autfitu. Ukoliko je nakit i poklon od neke drage osobe, dodatno će vam pomoći da se osećate posebno u danima kad vam treba malo više vetra u leđima.
Ženstvena haljina
Ne misli se samo na “malu crnu haljinu”, već na bilo koji ženstveniji model koji laska vašoj figuri i u kom ćete se osetiti dobro. Bilo da je u pitanju duga boho haljina ili lepršava mini varijanta, ukoliko volite svoj odraz u ogledalu kad ste u njoj, to je sasvim dovoljno da se popravi raspoloženje u trenutku.
Kad su svi drugi izbori promašaj, TA haljina koja je dobitna kombinacija, uvek će biti savršeno rešenje.
Komad odeće koji nikad nećete baciti
Verovatno ga nikad nećete nositi, ali, potreban vam je taj jedan komad odeće koji u vama budi pozitivne emocije. Bilo da je u pitanju venčanica, suknja koja je izašla iz mode, dukserica iz tinejdžerskih dana ili nešto potpuno treće, sećanja koja vas vežu za taj komad mogu biti stimulativna za podizanje samopouzdanja.
Određene studije su pokazale koliki uticaj upravo takvi komadi mogu imati na ljude. Vraćanjem u vreme kad ste bili srećni, povećavate šanse da i sada dođete do tog nivoa svesti.







Komentari (0)