Premijera predstave “Mamu mu jebem ko je prvi počeo” Dejana Dukovskog, u režiji Slobodana Unkovskog, zakazana je u ponedeljak, 27. januara, u 21 čas, na Sceni „Ljuba Tadić“ Jugoslovenskog dramskog pozorišta.
U predstavi igraju doajeni domaćeg glumišta: Miki Manojlović, Branislav Lečić, Mirjana Karanović, Jasna Đuričić, Jovana Belović, Peđa Marjanović, Ana Rudakijević, Miloš Lazić, Miloš Lučić i Nina Perišić.
Dramaturg je Jelena Mijović, scenografi su Branko Pavić i Dejan Miljković, kostimograf је Lana Cvijanović a kompozitor Vladimir Pejković.
Pisac teksta, Dejan Dukovski, rekao je: “Nije ovo tekst o ratu. Tekst je o raspadu mojih ličnih vrednosti. Odgovor na pitanja na koja nisam tada mogao da odgovorim, zatražio sam u pozorištu… Nisam našao odgovor, ali eto, napisao sam ovaj tekst”.
Reditelj predstave Slobodan Unkovski, poznat po svojim postavkama u JDP-u “Bure baruta”, “Šine”, “Nije smrt biciklo”, kaže da su najbolje drame Dejana Dukovskog napisane dok još nije napunio 30 godina:
“Drama po kojoj je nastala naša predstava je stara preko 20 godina i imala je svoje praizvođenje davno. Čak je i na Bitef festivalu ovde dobila silne nagrade”.
“Sudar sa haosom je za mene magnetna privlačnost našeg komada. Predstava je originalno nastala u momentu kada je taj haos bio očigledan. Naša predstava govori o posledicama tog haosa: raspadu svih vrednosti u ljudskim odnosima, o nepostojanju ljubavi, saosećajnosti. Pokušali smo da nađemo neku vrstu nade za izbavljenjem iz tog haosa”, kazao je Branislav Lečić, jedan od glumaca u predstavi.
Reprize će biti održane 4, 6, 7. i 19. februara.






Komentari (0)