Policija dronovima počela da hvata prekršaje: Uhvaćeno već šest vozača, zbog ovoga su kažnjeni

Saobraćajci i granična policija u zajedničkoj akciji na putevima ka Knjaževcu i Negotinu napisali pljusak prijava

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Printscreen Instagram/MUP

Pripadnici saobraćajne policije u Zaječaru, u saradnji sa Upravom granične policije, sproveli su akciju pojačane kontrole saobraćaja u kojoj su koristili bespilotnu letelicu (dron) za otkrivanje najtežih prekršaja.

Dron snimao, policija pisala prijave

  • Lokacija kontrole: Akcija je sprovedena na deonicama državnih puteva Zaječar – Knjaževac i Zaječar – Negotin.

  • Otkriveni prekršaji: Pomoću drona iz vazduha je uočeno i zabeleženo šest prekršaja nepropisnog preticanja preko pune linije.

  • Sankcije: Protiv svih zatečenih vozača koji su načinili prekršaj odmah su podnete odgovarajuće prekršajne prijave.

Iz Policijske uprave Zaječar najavljuju da će i u narednom periodu nastaviti sa primenom savremenih tehnologija i pojačanim kontrolama, sa posebnim fokusom na prekršaje koji direktno ugrožavaju bezbednost i najčešće dovode do saobraćajnih nezgoda.

Izvor: Tanjug

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar