Ana Ivanović govorila o teškom momentu u karijeri: “Samo je otišao bez objašnjenja” 

Bivša srpska teniserka pomenula je i trijumf na Rolan Garosu 2008. godine

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Printscreen/youtube/ WTA

Ana Ivanović je tokom bogate karijere prošla i kroz brojne teške trenutke, o kojima je govorila gostujući u emisiji (Ne)uspeh prvaka kod Slavena Bilića.

Na konstataciju Bilića da je često menjala trenere, odgovorila je:

“Mislim da je to malo potcenjeno, kažu da žene stalno menjaju trenere. Radila sam sa Svenom Greneveldom dosta, radio je on sa Adidasom, organizovali su program sa trenerima koji su vodili računa o igračima. Dobro sam kliknula sa Svenom, htela sam da ga angažujem, ali dva dana pred Australijan open mi je rekao da to ne želi i samu me ostavio, bila sam bez trenera. Jednom tada, jednom dve godine ranije kada je samo otišao, bez objašnjenja”.

Objasnila je bivša srpska teniserka kako je izgledao njihov odnos.

“Ne znam, možda sam bila teška za saradnju. Sećam se, teško mi je to palo. Nije bilo to u najboljem momentu, bilo je to mislim 2009. i 2011. godine” – odgovorila je Ana, pa dodala:

“Pokušavaš da nađeš nekoga ko će da ti odgovara, dosta vremena provodite zajedno, ne možeš od jutra do sutra da budeš sa trenerom, oni vole da kontrolišu, bilo je tu konflikata. Nisam osoba koja je volela da izlazi, ali sam volela da prošetam, da odem u šoping, na plažu i slično, nije to bilo dozvoljeno. Počne to da ti smeta psihički”.

Trijumf na Rolan Garosu 2008. godine ostao je Anin najveći uspeh, a do njega je došla uz velika odricanja.

“Kada sam ga osvojila, moj trener mi je rekao : “Ana, svaki dan pred meč ne smeš da večeraš sa porodicom, uzima ti previše energije. Možeš u 19 na večeru sa bratom i kondicionim trenerom i onda u sobu”. Odemo na večeru u isti restoran u blizini hotela, soba koju smo brat Miloš i ja delili. U 21 sediš u sobi. Problem je u tome, jesam imala rezultat i osvojila turnir. Meni je to odricanje svega bilo jednako uspehu. Čak i kada sam želela da se opustim da odem u šoping ili dan na plaži, mislila sam da će da mi se vrati loše. Ređala su se odricanja, ne pričam o letovanjima i slično, samo o nekoliko sati ili nekoliko dana” – izjavila je Ana Ivanović.

BONUS VIDEO:

Izvor: Objektiv.rs, Sportal

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar