Fudbaleri Partizana večeras od 21.00 čas dočekuju Tobol u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencija, a trijumf u ovom dvomeču doneo bi crno-belima višestruku korist.
S obzirom na to da je finansijska situacija u Humskoj izuzetno teška, svaki prihod iz evropskih takmičenja ima nemerljiv značaj. Posle uspešne eliminacije ekipe Une Štrasen iz Luksemburga na početku kvalifikacija (ukupno 5:0), izabranici Saše Ilića nalaze se na korak od plej-ofa i potencijalnog duela sa španskim Hetafeom. Svaka odigrana runda kvalifikacija donosi premiju od 175.000 evra, dok bi plasman u poslednje kolo crno-belima doneo dodatnih 750.000 evra.
Konačan ulazak u ligašku fazu ovog UEFA takmičenja obezbedio bi klubu kapitalnu finansijsku injekciju u iznosu od 3.170.000 evra.
Prema pisanju televizije Arenasport, klub iz Humske na mesečnom nivou izdvaja približno 781.000 evra bruto za isplatu zarada igračima i svim zaposlenima.
BONUS VIDEO:







Komentari (0)