Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas tokom posete selu Temska kod Pirota da će prihvatiti svako rešenje za privatizaciju fabrike Tigar Pirot pod uslovom da fabrika nastavi da radi, i da se očuva najveći deo zaposlenih.
Na pitanje da prokomentariše mogućnost pronalaska partnera za deo fabrike Tigar Pirot u državnom vlasništvu, Vučić je rekao da je vrlo dobro upoznat sa tim pitanjem.
Vučić je u razgovoru sa gradonačelnikom Pirota Vladanom Vasićem rekao da je država tokom letnjih meseci već izdvojila 220 miliona dinara za Tigar.
– Zavitlavate nas svi, tražeći nemoguće stvari i izbegavajući privatnike koji bi mogli to da uzmu. Zato što biste vi da birate i koji će privatnici da uzmu, a ako je moguće da država isplaćuje plate koje na tržištu nisu zarađene – rekao je Vučić.
On je rekao da će prihvatiti svako rešenje za privatizaciju pirotske fabrike, samo da nastavi da radi.
– Mi ćemo da prihvatimo svaku vrstu privatizacije, svaku vrstu rešenja, samo daj da Tigar radi. I daj da probamo da sačuvamo deo zaposlenih, ili najveći deo zaposlenih, da imaju svoj posao. Jer ovo da država krvari svaka tri meseca nema baš mnogo smisla – rekao je Vučić.
On je, takođe, ukazao na to da će povratak Vojske u Pirot sa početkom ponovnog služenja obaveznog vojnog roka imati efekat kao otvaranje nove fabrike u tom gradu.
– Vojska kada dođe, to je kao da je fabrika došla u grad. Jer on mora da ima i ‘leba i paradajza i mleka i krompira i mesa i graška, svakog dana za njih 500, 600, i tako dalje. Oni izađu u grad, pošto primaju i platu, pa potroše u kafani, pa potroše u prodavnici, pa da ne govorim o profesionalnim vojnicima, i tako dalje – tako da, to je mnogo važno – rekao je Vučić.
Dodao je da je Pirot uvek imao tradiciju divnog odnosa prema vojsci, i da se nada da će je imati i u budućnosti.
BONUS VIDEO:







Komentari (0)