Iako suvereno vlada svetskim tenisom, prvi reket sveta Janik Siner našao se na udaru domaćih medija nakon odluke da preskoči predstojeći Masters u Montrealu.
Najbolji teniser današnjice ušao je u istoriju kao prvi igrač koji je osvojio prvih pet Mastersa u jednoj godini, čime mu se otvorila jedinstvena prilika da trijumfuje na svih devet turnira iz serije 1.000 i postane besmrtna legenda. Ipak, odluka njegovog tima da propusti Kanadski open radi odmora i pripreme za US Open naišla je na žestoke kritike u Italiji.
Novinar italijanskog Eurosporta, Simone Eterno, javno je izrazio ogorčenje ovakvim potezom, optužujući Sinera za manjak ambicije da ispiše apsolutnu istoriju belog sporta.
„Da sam u Sinerovim cipelama, otišao bih u Montreal da osvojim sve masterse i postanem besmrtna legenda. Ali Siner jednostavno nije takav“, poručio je Eterno i zameriuo mu preveliku racionalnost i manjak harizme van terena.
Italijanski novinar je Sinerov karakter opisao kao previše zatvoren i distanciran od medija, uporedivši ga sa stereotipnim “antikarakterom” koji posle meča pruža samo standardno rukovanje i ne želi da napravi iskorak ka statusu globalnog mita.
Sa druge strane, iz Sinerovog štaba poručuju da je odluka isključivo taktičke prirode, sa ciljem da se telo sačuva za najvažnije izazove i finiš sezone. Dok stručnjaci hvale njegov pragmatizam, odluka da se odrekne istorijskog rekorda ostavila je domaštu javnost duboko podeljenom.
BONUS VIDEO:







Komentari (0)