Najbolji teniser sveta Janbik Siner ponovo se suočava sa kritikama u Italiji. Dok su mu ranije zamerani izostanci sa Dejvis kupa i Olimpijskih igara, novi talas nezadovoljstva izazvali su novac i adresa stanovanja.
Gostujući u jednoj emisiji, italijanski novinari Đovana Boteri i Luka Somi uputili su oštre reči na račun Janika Sinera. Povod je njegova odluka da zvanično živi u Monte Karlu, poznatoj destinaciji za izbegavanje visokih poreza.
Boteri je bila prilično direktna, ne skrivajući svoje nezadovoljstvo Sinerovim poreskim statusom.
“Izuzetno me nervira to što živi u Monaku. Stalno se pitam šta neko radi sa 70 miliona evra godišnje. Kupiš nekretninu, možda skuter ili par automobila. Obezbediš i dete. Ali šta dalje? Mislim, toliki novac… Ti sportisti imaju imovinu za koju verovatno ni ne znaju da je posjeduju”, navela je Boteri.
Novinar Luka Somi se nadovezao uporedivši ga sa Karlosom Alkarazom, koji je odlučio da ostane poreski obveznik u svojoj domovini.
“I meni to izuzetno smeta. Ako već zarađuješ 70 miliona evra svake godine, zašto ne slediš primer Alkaraza? On je ostao prijavljen u Španiji. Zar taj novac stvarno nije dovoljan?, izjavio je Somi.
Siner je sa druge strane objasnio da mu boravak u Kneževini pruža privatnost i mir koje u Italiji prosto ne bi imao.
“Tamo sam stigao dok sam još radio sa Rikardom Pjatijem i tada sam prelomio. U Monaku trenira mnogo vrhunskih igrača, uslovi i teretane su vrhunski i sve mi je nadohvat ruke. Tamo imam svoj mir i osećam se prijatno”, objasnio je Italijan i dodao:
“Vodim sasvim uobičajen život, mogu slobodno da odem u prodavnicu bez ikakve gužve i pritiska.”
BONUS VIDEO:







Komentari (0)