MUP: Navodi istraživanja Beogradskog centra za bezbednosnu politiku su tendenciozni i neistiniti

Pripadnici policije su sve vreme trajanja vanrednog stanja bili na usluzi građanima

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: E-Stock

Dunja Simić iz Kabineta ministra unutrašnjih poslova reagovala je na navode istraživanja Beogradskog centra za bezbednosnu politiku, ocenjujući ih kao tendenciozne i neistinite te da imaju za cilj da diskredituju rad MUP-a i policajaca koji su za vreme trajanja vanrednog stanja bili angažovani danonoćno
zarad očuvanja bezbednosti i zdravlja građana.

“Policijski službenici prema svima su postupali profesionalno, u skladu sa zakonom i bez sumnje su pokazali visok stepen odgovornosti u situaciji sa kojom se
prvi put suočavaju. Policija je uložila ogroman trud da u kratkom vremenskom periodu reorganizuje rad i da pored redovnih aktivnosti odgovori na ogroman broj zahteva i sve izazove vanrednog stanja.  Zarad istinitog informisanja javnosti moramo napomenuti da je dozvole za kretanje tokom trajanja policijskog časa izdavao isključivo MUP na osnovu zahteva koje su drugi državni organi dostavljali i to za poljoprivrednike, privrednike i druge čija je delatnost bila od vitalnog značaja u tom periodu. Nijedan drugi organ nije mogao da izda dozvolu za kretanje, kako se u pomenutom „istraživanju“ navodi”, precizira Dunja Simić u saopštenju.

Ona dodaje da je, primera radi, Ministarstvo privrede sve privrednike, tj. sva preduzeća u Republici Srbiji preko svog sajta informisalo o načinu podnošenja zahteva koje je potom prosleđivalo MUP-u.

“Pokušaji politizacije teške situacije sa kojom smo se suočili, urušavaju ugled Ministarstva unutrašnjih poslova i pripadnika policije koji su sve vreme trajanja
vanrednog stanja bili na usluzi građanima, i pokazali da mogu uspešno da odgovore na sve izazove”, zaključuje se u saopštenju.

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar