Mančester junajted konačno pokazuje “znake života”: Amorim menadžer meseca u Premijer ligi

Nagradu posvetio igračima

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Printscreen/yt/Arena Sport TV

Šef stručnog štaba Mančester junajteda Ruben Amorim dobio je nagradu za menadžera meseca oktobra u Premijer ligi, što mu je prvo takvo priznanje otkako je preuzeo ovu ekipu pre tačno godinu dana.

Junajted je u oktobru igrao najbolji fudbal pod komandom ovog Portugalca i ostvario je tri uzastopne pobede.

Najpre je savladan Sanderlend sa 2:0, a potom je Junajted ostvario spektakularnu pobedu nad Liverpulom na Enfildu rezultatom 2:1. Mesec je zaključen trijumfom od 4:2 nad Brajtonom, što je klub privremeno vratilo u sam vrh tabele.

“Ova nagrada nije moja, već pripada igračima. Oni su zaslužni za sve dobre rezultate, a naš cilj je da nastavimo u istom ritmu. Ako osvojimo i sledeću, znači da nastavljamo da pobeđujemo, a to je ono što želimo”, kazao je Amorim nakon uručenja priznanja.

Portugalac je prvi trener Junajteda koji je dobio ovu nagradu od novembra 2023. godine, kada ju je osvojio Erik ten Hag.

BONUS VIDEO:

Izvor: Sportske.net

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar