“Pogledajte zahteve – sve pare!” Vučić o rektoru Đokiću: Njegova “vlada” bi određivala kome će da se sudi

Kada sam u kriznoj situaciji hteo da razgovaramo, on je rekao da neće da me vidi,podsetio je Vučić

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Printscreen/Instagram@avucic

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić govorio je danas o poseti rektora Vladana Đokića Briselu:

– Nemam poseban komentar. Možda bi zvučalo suviše lično kad bih govorio šta mislim o njemu. U jednom trenutku kaže ‘kriza je nastupila posle pada nadstrešnice’, a on je zaključio da je zbog korupcije i dodao da je ‘Vlada bila inertna’. On nama saopštava da bi, kad bi blokaderi preuzeli vlast, Vlada određivala kome će da se sudi. Vlada je pala zbog morala Miloša Vučevića, a ne što su postojali objektivni razlozi. Setite se zahteva, nijedan nije bio vezan za Vladu, osim onog dodatog četvrtog – ‘dajte pare’. A to smo ispunili kroz izmene zakona. Dakle, to je apsurdna situacija – rekao je Vučić obraćajući se iz Praga.

– Imamo posla sa patološkim lažovima. Kada sam u kriznoj situaciji hteo da razgovaramo, on je rekao da neće da me vidi. Ma ne možeš to da kažeš ni studentima Pavloviću i Balaću, a kamoli sa predsednikom izabranim od velike većine građana. Uništili ste nam uviverzitet, srozali školstvo, ali nam ovo otvara neke nove puteve. Moju radnu grupu niko ne može da raspusti. Do kraja godine će biti sveobuhvatne izmene zakona o visokom obrazovanju – rekao je on.

– Najavili su radikalizaciju, ja sam im rekao da odmah krenu u radikalizaciju. To su sve isti ljudi – Đokićevi sledbenici, oni koji su provodili obojenu revoluciju. Uništavali deci živote. Pogledajte im zahteve – sve pare, pare, pare i to samo za njih – poručio je Vučić.

Predsednik se vratio na napad na Draganu Ćendić:

– Obojica su probisveti, poznate lokalne siledžije. Ali dođu probisveti pred sud, ali da bi se dodvorili bednicima, tako odluče. Onda nemojte da se pitate ko sprovodi nasilje nad ženama. Ali izborićemo se sa svim tim ološem. Ne postoji kod mene ni tračak sumnje da će se to dogoditi.

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar