Sastanak sa predsednikom Vlade Moldavije i Borjanom Krišto: Vučić treći dan u Davosu na Svetskom ekonomskom forumu (FOTO)

U današnjem fokusu su izgledi za rast Rusije i dekodiranje kineske ekonomije

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: printscreen/Instagram/buducnostsrbijeav

Na Svetskom ekonomskom forumu u Davosu i trećeg dana u fokusu globalni izazovi. Predsednik Aleksandar Vučić poručio je iz Davosa da je za Srbiju važno da sprovodi reforme i privuče investitore posebno iz Azije. Vučić će se danas sastati sa sa predsednicom Evropske banke za obnovu i razvoj , kao i sa ukrajinskim predsednikom Volodimirom Zelenskim.

Trećeg dana Svetskog ekonomskog foruma očekuje se intenzivna debata više od 2.700 delegata o globalnim temama.

U današnjem fokusu su izgledi za rast Rusije i dekodiranje kineske ekonomije.

Delegati će su u prepodnevim satima baviti sagledavanjem kretanja putanja globalnih kamatnih stopa, a popodne će analizirati i rast ekonomskog nacionalizma.

Ono što su okupljeni ocenili kao najveći rizik u narednom periodu za sve ekonomije jeste širenje sukoba, nastanak novih oružanih sukoba i na tome, kako kažu, na sprečavanju treba da bude i fokus.

Predsednik Srbije popodne će se sastati i sa predsednikom Ukrajine, Volodimirom Zelenskim.

Vučić je juče poručio da je za Srbiju važno da sprovodi reforme i privuče investitore posebno iz Azije.

Sankcije Naftnoj industriji Srbije, kaže, neće biti tema kojom će se direktno baviti Donald Tramp, već neko od njegovih saradnika.

Sa Amerikancima će, najavljuje razgovarati i o dijalogu Beograda i Prištine i naglašava da jedan deo zemalja u Evropi snažno lobira protiv Srbije a u korist Prištine.

Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić sastao se sa predsednikom Vlade Republike Moldavije Dorinom Rečeanom

– Srdačan kratak susret sa @dorin_recean i brza razmena mišljenja o izazovima na evropskom kontinentu, politici proširenja #EU, mestu i ulozi naših zemalja u očuvanju stabilnosti, ali i prilikama za jačanje saradnje i ekonomsko povezivanje, uprkos teškim vremenima. – napisao je.


Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić razgovarao je sa predsedsedavajućom Veću ministara Bosne i Hercegovine Borjanom Krišto.

– Srdačan susret sa Borjanom Krišto, sa kojom sam razmenio mišljenja o aktuelnim prilikama u regionu, evrointegracionim procesima naših zemalja i bilateralnim odnosima Srbije i BiH.

Naglasio sam važnost jačanja konstruktivne regionalne saradnje, kao preduslova za svaki dalji napredak, kako na putu Zapadnog Balkana u EU, tako i naših država i društva u celini. – rekao je Vučić.


Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić sastao se sa Odil Reno-Baso

– Uvek odličan i sadržajan razgovor sa Odil Reno-Baso. Detaljnije sam informisao uvaženu sagovornicu o velikim planovima Srbije u pogledu ubrzanog razvoja na svim poljima, pogotovo u kontekstu predstojećeg #EXPO2027 i ponovio uverenje da će se #EBRD, kao vodeći institucionalni investitor u našoj zemlji, uključiti u realizaciju ove smele vizije.
Istakao sam da je Srbija i za ovu godinu postavila sebi ambiciozan cilj u pogledu stope rasta od 4,2 odsto.

Naglasio sam da ljudi s pravom očekuju velike i hrabre poteze od donosioca odluka, kao i da međunarodni forumi poput #WEF pružaju odličnu priliku za razmenu mišljenja i konsultacije svetskih političkih, ekonomskih i finansijskih lidera u vezi sa budućnošću sveta koji želimo da ostavimo budućim generacijama. – napisao je Vučić.

Izvor: RTS

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar