Osim što je odličan glumac i producent, Metju Mekonahi je poznat po svom harizmatičnom karakteru, prepoznatljivom glasu i filozofskom pogledu na život. Zato i ne čudi što su memoari pod nazivom “Greenlights“, koji je sam napisao, postali bestseler. U njima se osvrće na svoj život i karijeru.
Mekonahi je u braku sa Kamilom Alves, sa kojom ima troje dece, a porodica mu je izuzetno važna, što često ističe. O tome šta mu je bitno u životu i kakve ima ciljeve, podelio je na društvenim mrežama, i na taj način stekao još više simpatija. On je objasnio da je 1992. godine napisao svoju listu životnih ciljeva, nakon čega nije na nju obraćao pažnju dugi niz godina. Kada ju je nakon mnogo godina ponovo otvorio, rekao je sebi: “Metju,čoveče ti si dostigao mnogo od ovih stvari koje si zabeležio“. On je zatim predložio svakom da napravi svoju listu 10 stvari koje treba očekivati od sebe, a zatim posavetovao da posle toga više je ne gledate svaki dan. Ideja je da je presavijete,zaboravite na nju i ponovo je otvorite tek sledeće godine. Ali jednoga dana kada uradite videćete da li ste ispunili svoja očekivanja.
A evo kako izgleda lista 10 životnih ciljeva Metjua Mekonaha:

da postanem otac; nađem i zadržim pravu ženu za mene; budem u vezi sa Bogom; podstičem najbolji deo sebe; da budem egoistični utilitarista; da više rizikujem; ostanem blizak sa majkom i porodicom; dobijem Oskara za najboljeg glumca; kada se osvrnem, da uživam u pogledu; nastavim da živim.
Pedesetpetogodišnji glumac diplomirao je na Univerzitetu Teksasa u Ostinu, sa diplomom iz oblasti radio-televizija-film. Mekonahi je stekao popularnost 1990-ih godina kroz uloge u filmovima poput “Dazed and Confused“ (1993) i “The Wedding Planner“ (2001).
Njegova uloga u filmu “Dallas Buyers Club“ (2013) donela mu je Oskara za najboljeg glumca, čime je učvrstio svoju poziciju u Holivudu. Mekonahi je takođe poznat po ulogama u filmovima ”Interstellar“ (2014) i seriji “True Detective“ (2014), pokazujući svoju glumačku svestranost.
View this post on Instagram







Komentari (0)