Zvezda izbegla dramu u finišu: Kenan vodio crveno-bele do važnog trijumfa u Pioniru (VIDEO)

Rezultat je na kraju bio 92:86

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Printscreen/X/kkcrvenazvezda

Košarkaši Crvene zvezde savladali su na svom terenu ekipu Cedevita Olimpije u meču 7. kola ABA lige.

Sporije su izabranici Janisa Sferopulosa otvorili meč, malo uspavano, rezervisano, gosti su koristili šansu i bili egal rival u prvoj deonici. Prednost na kraju 10 minuta igre, Zvezdi je doneo Jago dos Santos koji je u poslednjim sekundama pogodio trojku sa 10 metara. Upravo je Brazilac bio taj koji je pokrenuo svoju ekipu i režirao mini preokret.

U nastavku prvog poluvremena javio se i Ajzea Kenan koji je svojim trojkama zatrpao koš rivala, a svom timu doneo osetniju prednost. Pokušavali su gosti da prate nestvarni ritam Zvezdinog Amerikanca koji se “zapalio” u Pioniru, ali nisu uspeli.

Međutim, domaća ekipa nije uspela da održi prethodno steknutu prednost pa je na poluvreme otišla sa 6 poena prednosti 51:45.

Prednost koju su stekli u prvom delu, crveno-belisu duplirali u nastavku i u potpunosti kontrolisali do kraja meča. Nije bilo drame, pametno se igralo na obe strane terena pa je Zvezda na kraju slavila sa 6 poena.

Najbolji pojedinci na meču bili su kod Zvezde Ajzea Kenan sa 15, u redovima Cedevita Olimpije Devajn Stjuart sa 21 poenom.

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

Ostavite komentar

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!