Grande Atalanta! “Boginji” Liga Evrope, pukao i “Neverluzen”: Ovo pre Lukmana niko nije uradio (VIDEO)

Atalanta je senzacionalni osvajač Lige Evrope.

Printscreen Youtube

Ekipa iz Bergama je stigla do prvog evropskog trofeja u klupskoj istoriji pošto je u finalu deklasirala Bajer iz Leverkuzena 3:0, a sva tri gola postigao je Ademola Lukman.

Jedini trofej u istoriji, pre ovog iz Dablina, Atalanta je osvojila 1963. godine kada je pobedila u Kupu Italije.

Još jedan podatak vredan pomena: Lukman je postao prvi fudbaler u istoriji koji je postigao tri gola u finalu Lige Evrope/UEFA Kupa otkad se u finalu igra jedna utakmica.

Prvi gol nigeriski fudbaler dao je u 12. minutu posle dodavanja Davidea Zapakoste, a drugi u 26. minutu posle fantastičnog prodora u 26. Treći gol je dao u 75. minutu posle asistencije saigrača iz napada Đanluke Skamake.

“Boginja” kako zovu Atalantu (zbog boginje, odnosno mitske heroine po kojoj je klub dobio ime) je osvajanjem Lige Evrope obezbedila direktan plasman u Ligu šampiona.

Bajeru je ovo prvi poraz ove sezone je prvi neuspeh posle serije od 51 utakmice bez poraza, zbog čega je klub dobio nadimak “Neverluzen”.