Tužna vest u svetu tenisa, preminuo nekadašnji predsednik Međunarodne teniske federacije

Uradio je mnogo za "beli" sport

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: printscreen/YouTube/ TheTennisMentor

Nekadašnji predsednik Međunarodne teniske federacije i Tenis Australije, Brajan Tobin, preminuo je u ponedeljak u 93. godini.

On je svojevremeno bio teniser i nastupao je davnih 1950-ih i 1960-ih godina, a kao administrator je uradio mnogo više za beli sport. Pogotovo kada je u pitanju Australija.

Postao je prvi predsednik ITF-a sa punim radnim vremenom 1991. godine i predvodio je u novu eru koja je usledila nakon uspostavljanja ATP i VTA turneja i ponovnog uvođenja tenisa na Olimpijske igre 1988. godine.

Jedan je od najzaslužnijih što se Australijan open preselio sa travnatih terena Kujonga u sadašnji Melburn park, a i sam je nadgledao izgradnju Rod Lejver arene na kojoj se danas igra pomenuti Grend slem. Pre 21 godinu primljen je u Kuću slavnih.

“Brajan će zauvek biti upamćen kao predsednik koji je uspešno preselio Australijan open iz Kujonga u Melburn Park 1988. i postavio scenu za mene i predsednike koji su usledili, da povećamo Open kako bismo postali ravnopravan partner našim kolegama Grend slem turnirima” – rekao je bivši predsednik Tenis Australija Džef Polard.

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar