Novi trijumf Partizana za ostanak na vrhu: Crno-beli na krilima Baždara i Mitrovića slomili Radnik

Partizan ovim trijumfom zadržava prvo mesto na tabeli Superlige

Fudbaleri Partizana savladali su Radnik u Surdulici rezultatom 2:1 u sklopu 22. kola Mozzart Bet Superlige Srbije.

Mučili su se igrači Pratizana tokom celog meča. Čvrsti Surduličani su od starta stavili do znanja izabranicima Igora Duljaja da ovo neće biti lagan meč za njih. U par navrata su i ozbiljno pretili golmanu Jovanovića ali bez većeg uspeha.

Partizan nakon velike borbe uspeva u 70. minutu da slomi otpor Radnika golom Markovića i da obezbedi opušteniji ulazak u završnicu meča. Sjajan potez videli smo u nadoknadi meča, gde Baždar u 92. minutu koristi grešku defanzivaca Radnika i majstorijom obezbeđuje novi trijumf crno-belima. Odmah nakon toga usledila je drama i penal za Surduličane u 95. minutu koristi Šovšić. Nakon drame u finišu crno-beli zasluženo slave.

Dve ekipe su snage odmerile jubilarni dvadeseti put, i sada Partizan ima 17 pobeda uz jedan nerešeni rezultat i dva slavlja Radnika, uključujući i ono u Humskoj prošle sezone.

Podsetimo, Partizan je ovim trijumfom zadržao prvo mesto na tabeli.