Kraj za Orlove na Evropskom prvenstvu: Crna Gora presudila Srbiji u poslednjoj sekundi meča

Rukometaši Srbije izgubili su od Crne Gore rezultatom 29:30

Rukometaši Srbije završili su svoje takmičenje na ovogodišnjem Evropskom prvenstvu u rukometu, pošto su u meču 3. kola grupne faze pomenutog takmičenja poraženi do Crne Gore rezultatom 30:29

Izabranici Tonija Đerone su u ovaj meč ušli kao favoriti, a Orlovima je bila potrebna pobeda kako bi produžili san o plasmanu u drugu fazu. Ipak, Crna Gora je od samog starta meča krenula silovito, pa je posle pet minuta susreta vodila sa 4:0.

Srbija nikako nije uspevala da pronađe svoj ritam u napadu, a nerešiva enigma u pojedinim trenucima bio je golman “lavova”, Simić.

Nakon tajm-auta Tonija Đerone naša selekcija je zaigrala znatno bolje, pa je u finišu poluvremena golovima Kojadinovića, a potom i Kukića, došla na pristojnih -1 (15:14).

U drugom delu Orlovi su zaigrali dosta bolje pa su posle šest minuta igre u nastavku i pogotkom Nemanje Ilića prešli u vođstvo. Našoj selekciji je posao bio znatno olakšan posle isključenja Nebojše Simića, koji je do tog trenutka bio najbolji kod Crnogoraca.

Imali su naši rukometaši šansu i za +2, ali je Dragan Pešmalbek u kontri pogodio golmana Crne Gore u lice i zaradio isključenje.

Od tog trenutka “lavovi” su preuzeli inicijativu i sa dva brza gola preuzeli vođstvo koje nisu ispuštali do kraja susreta.

Što se golgeterskog učinka tiče, najbolji u redovima Srbije bili su … sa golova, dok su Crnu Goru predvodili

Ovim porazom naša selekcija je izgubila sve šanse za plasman dalje, a od 20.30 časova će Island i Mađarska igrati za prvo mesto u grupi.

Izvor: Objektiv.rs, Telegraf.rs