VOJVODINA ISPALA! Apoel pobedio i u Novom Sadu, oproštaj “lala” od Evrope

Fudbaleri Vojvodine završili su učešće u kvalifikacijama za Ligu konferencije.

Novosađani su u revanšu 2. kola poraženi na svom terenu od Apoela iz Nikozije sa 2:1, koliko je bilo i u prvom meču za kiparski tim.

Kao i u prvoj utakmici na Kipru, tako je i na stadionu “Karađorđe” Vojvodina čekala da rival postigne gol kako bi počela da igra kako ume.

Gosti su poveli golom Sarfa u 27. minutu. Bio je to prvi šut gostiju u okvir gola Novosađana i odmah pogodak. Vojvodina je posle toga zaređala sa akcijama, a na izjednačenje se nije dugo čekalo. Dejan Zukić je u 38. minutu doneo izjednačenje domaćinu. Zukić je dobio loptu od Čumića, a onda sa desetak metara iskosa sa leve strane smestio loptu u mrežu.

Novosađani su mogli i do brzog preokreta, ali su u finišu poluvremena promašili nekoliko šansi.

Kiprani su u nastavku umrtvili igri, pa se praktično ništa bitno nije dešavalo dugo vremena. A onda pravo niotkuda gosti su stigli do novog vođstva. Efrem je probio po levoj strani, ušao u peterac, a kada je zavrnuo loptu ka unutrašnjosti ona je pogodila Traoera u ruku. Bio je to penal koji je Efrem pretvorio u pogodak.

Apoel će u narednom kolu igrati protiv Dile Gori iz Gruzije.

Izvor: Kurir