Velika pobeda Majnca u Lajpcigu: Bajer razmonitrao Šalke, Union ostao u trci sa Bajernom i Dortmundom!

Zanimljivi mečevi u Nemačkoj ovog popodneva

Fudbaleri Majnca su priredili pravu senzaciju pošto su u gostima savladali ekipu Red Bul Lajpciga sa ubedljivih 0:3 u okviru 26. kola Bundeslige.

Sve je po zlu krenulo za tim iz Istočne Nemačke već u 9. minutu kada je Ingvartsen zatresao mrežu domaćina i šokirao sve navijače na stadionu.

To je probudilo Lajpcig, koji je krenuo sve više da napada, ali je to ostavljalo mnogo prostora za kontranapade gostiju, koji su to uspeli da iskoriste i to dva puta.

Prvo je Ajorki povisio rezultat za Majnc u 57. minutu, a pitanje pobednika je rešio Kor u 67. minutu susreta. Mora se reći da su se “bikovi” propisno ispromašivali, pogotovo Timo Verner koji nije imao svoj dan.

U preostalim utakmicama Union Berlin je sa 3:0 pobedio Štutgart čime se ozbiljno približio Bajernu i Dortmundu, koji derbi nemačkog fudbala igraju od 18.30.

Bajer je u Gelzenkirhenu pobedio Šalke sa ubedljivih 0:3, dok su viđena i dva remija ovog popodneva u Nemačkoj, Frajburg – Herta (1:1) i Volfsburg – Augzburg (2:2).