Ruski šampion u fristajl skijanju Pavel Krotov umro je u 30. godini. Krotov je bio svetski šampion u svojoj disciplini. Prema prvim izveštajima moskovske štampe, preminuo je od posledica krvarenja na mozgu.
Ovu vest je podelio njegov trener Aleksandar Pongilski, koji je ujedno bio i glavni trener ruske reprezentacije.
– Smrt je nastupila tokom noći usled moždanog udara. Pomoć za Krotova stigla je prekasno.
Rusko udruženje fristajlera užasnuto je informacijom o smrti svog istaknutog takmičara:
– Mnogi ljudi pamte Pavela kao prijateljsku, simpatičnu i hrabru osobu. Izražavamo iskreno saučešće porodici, rodbini i kolegama.
Reagovala je i “svetska kuća” FIS:
– Izražavamo najdublje saučešće Pavelovoj porodici, prijateljima i rođacima.
Krotov je osvojio bronzu u singlu u vazduhu na Svetskom prvenstvu 2021. u Idreu (Švedska), iza sunarodnika Maksima Buroa i Kristofera Lilisa (SAD).
U ekipnoj konkurenciji osvojio je zlato uz Ljubov Nikitinu i Maksima Burova. Zauzeo je četvrto mesto na Zimskim olimpijskim igrama 2018. u Pjongčangu.







Komentari (0)