Goleada u okršaju drugoligaša, Šefild u polufinalu: Brajton “petardom” rezervisao Vembli

Imamo sve polufinaliste FA kupa

Fudbaleri Šefild junajteda plasirali su se u polufinale FA kupa, pošto su na svom terenu pobedili Blekburn sa 3:2.

Blekburn je poveo u 21. minutu golom Bena Breretona Dijasa iz jedanaesterca, a domaći su izjednačili sedam minuta kasnije autogolom Sema Galagera.

Novo vođstvo gostujućem timu doneo je Semi Šmodiks u 60. minutu, a zatim je Oliver Mekberni izjednačio u 81. minutu. Pobedu ekipi iz Šefilda obezbedio je Tomi Dojl golom u prvom minutu nadoknade vremena.

Brajton je na svom terenu u četvrtfinalnom okršaju bio ubedljiv protiv Grimzbija 5:0.

Nemac Deniz Undav doneo je prednost domaćima u šestom minutu.

U nastavku gol je postigao najbolji strelac ekipe Ivan Ferguson koji je između ostalog upisao dva gola na ovom susretu (51. i 70.), da bi se za ubedljivu pobedu pobrinuli Solomon Marč i Japanac Mitoma.

Brajton će se u polufinalu na Vembliju sastati protiv Mančester Junajteda.