SLS – Čukarički u završnici do pobede, Subotičani uzeli bod u Kruševcu, bez golova na “krovu”

Svega tri gola na tri utakmice nedeljnog programa najjačeg ranga srpskog fudbala

Fudbaleri Čukaričkog pobedili su danas u Beogradu ekipu Radnika iz Surdulice rezultatom 1:0 (0:0) u prvom meču 25. kola Superlige Srbije.

Jedini gol na utakmici postigao je Nemanja Tošić u 82. minutu.

U 87. minutu je isključen trener Radnika Slavoljub Đorđević, koji je prethodno žestoko protestovao kod glavnog sudije Predraga Janjuša.

Napredak i Spartak odigrali su 1:1 (1:0). Domaćin vodio evrogolom Đekovića, izjednačio Bijelović iz penala.

Kruševljani su odlično otvorili meč, već u petom minutu je Nemanja Đeković postigao evrogol.

Lopta koju je poslao od prečke se odbila unutar gola. Kruševljani su bili bolji rival, imao je Šarić sjajnu priliku pred kraj poluvremena da povisi prednost. Šutirao je pored golmana, ali je David Dunđerski sjajno intervenisao i loptu sa gol linije izbio u polje.

Subotičani su u nastavku uložili više truda i energije, Napredak se odlučio da brani prednost i pokuša da zatvori meč iz kontre i ta odluka im se obila o glavu. Luka Bijelović je u 71. minutu mirno realizovao penal koji je skrivio Đeković i doneo je gostima zaslužen bod.

U poslednjoj utakmici nedeljnog programa, Voždovac i Vojvodina odigrali su meč bez golova.

Prvo poluvreme završeno je sa praznom kolonom “udarci u okvir gola” i ono može brzo da se zaboravi.

Mnogo više fudbala videli smo u drugom delu, Vojvodina je više napadala, tražila je novi trijumf posle odlične partije u Nišu, ali večeras nije imala pravu realizaciju.