Juventus slavio u derbiju s Fiorentinom, Vlahoviću poništen gol!

Tim iz Torina se ovom pobedom popeo na devetu poziciju Serije A sa 29 bodova, dok je Fiorentina 14. sa pet bodova manje

Fudbaleri Juventusa savladali su u Torinu ekipu Fiorentine rezultatom 1:0 u okviru 22. kola italijanske Serije A.

Počelo je sa tri žuta kartona u prvih pola sata, ali i prilikom raspoloženog reprezentativca Srbije Filipa Kostića. Igrao se 34. minut kada je Di Marija uputio centaršut kad Adrijenu Rabiou, Francuz je glavom loptu poslao tik iza gol-linije što je potvrdila i gol-tehnologija.

Nakon toga, nije bilo mnogo uzbuđenja sve do 60. minuta, proradila je srpska veza Kostić – Vlahović, mlađi reprezentativac Srbije iskoristio je dodavanje i rutinski sproveo loptu u mrežu, međutim VAR tehnologija pokazala je ofsajd poziciju.

Nedugo zatim, Vlahovića je zamenio Kean koji je imao odličnu priliku, ali je njegov udarac odbranio Teraćano. Na drugoj strani ušao je Luka Jović, srpski napadač imao je i najbolju šansu za Fiorentinu, no njegova lopta otišla je tik pored stative gola Šćešnog.

Kastrovili je zatresao mrežu Juventusa u 89. minutu, ali ga je sudija Fabri zbog prethodnog ofsajda. Čitav meč za Fiorentinu odigrao je Nikola Milenković, dok je u finišu drugog poluvremena u igru ušao i Aleksa Terzić.

Juventus se ovom pobedom popeo na devetu poziciju Serije A sa 29 bodova, dok je Fiorentina 14. sa pet bodova manje.