Pobeda za Sinišu: Dejan Stanković i Sampdorija prekinuli niz od četiri poraza! (VIDEO)

Ovo je tek druga pobeda za ekipu iz Đenove

Velika pobeda za fudbelere Sampdorije u 16. kolu italijanske Serije A.

Četa Dejana Stankovića prekinula je niz od četiri poraza i savladala na gostovanju ekipu Sasuola rezultatom 2:1. Poveli su gosti u 25. minutu preko Manola Gabijadinija, da bi tri minuta kasnije udvostručili svoju prednost golom Tomaza Aguela. Konačan rezultat postavio je Domeniko Berardi u 64. minutu golom sa bele tačke.

Ovo je tek druga pobeda za ekipu iz Đenove i očigledno će joj mnogo značiti na psihološkom planu i u borbi za opstanak.

Dejan Stanković emotivno je doživeo ovaj meč, nije mu bilo lako da se vrati obavezama u klubu posle smrti kuma Siniše Mihajlovića, ali je dobio motiv više. On je bio i igrač i trener Sampe, a bivši trener Crvene zvezde je sada imao priliku da u njegovu čast vodi meč i to je pokazao proslavom golova, pogledom ka nebu.

Sampdorija se trenutno nalazi na 18. poziciji sa osvojenih devet bodova, a u narednom kolu dočekuje Napoli.

Fudbaleri Milana pobedili su u gostima ekipu Salernitane rezultatom 2:1 u meču 16. kola Serije A.

Golove za goste postigli su Rafael Leao u 10. i Sandro Tonali u 15. minutu. Jedini strelac za domaći tim bio je Federiko Bonacoli u 83. minutu.

Milan je drugi na tabeli sa 36 bodova, dok je Salernitana 13. sa 17. “Roso-neri” će u narednom kolu na svom terenu dočekati Romu, dok će Salernitana igrati sa Torinom.