Dinamo iz Zagreba sledeće nedelje u Skoplju u okviru kvalifikacija za Ligu šampiona neće imati vernu podršku “bed blu bojsa”. “Modri” su kažnjeni zbog nereda navijača na poslednjoj evropskoj utakmici protiv Sevilje.
A Uefa je ovog četvrtka, službenim saopštenjem, podsetila zagrebački klub na kaznu s početka godine.
Podsetimo, vatrene pristalice Dinama su se u Sevilji u jednom trenutku utakmice potukli s policijom, počeli da bacaju stolice, a to niko, pa ni UEFA ne prašta. Disciplinska komisija “evropske kuće fudbala” tada je odlučila trostruko da kazni klub iz glavnog grada Hrvatske. Šampion HNL ne sme da prodje ulaznice svojim navijačima za iduće evropsko gostovanje, što znači dvoboj protiv Škupija.
No, Dinamo je morao da uplati i 30.000 evra na račun UEFA, ali i u roku od 30 dana kontaktira Sevilju, kako bi joj nadoknadio štetu koju su na tribinama učinili njegovi navijači.
Uefina kazna stupa na snagu na utakmici Škupi – Dinamo u utorak 26. jula u Skoplju.
Bonus video:







Komentari (0)