Najnovije upozorenje RHMZ-a: U naredna DVA SATA jak pljusak, grmljavina i GRAD u ovim krajevima Srbije

Jaki pljuskovi praćeni grmljavinom, a ponegde i gradom, pogodili su ovog popodneva Beograd, Novi Sad i druge delove Srbije

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Shutterstock

Republički hidrometeorološki zavod izdao je novo hitno upozorenje na jak pljusak, grmljavinu i grad. U istočnoj i jugoistočnoj Srbiji očekuje se više od 20 mm kiše za kratko vreme!

– U naredna dva časa jaki pljuskovi sa grmljavinom, gradom, a ponegde i olujnim vetrom u zoni pljuskova očekuju se i dalje u Mačvanskom i Kolubarskom okrugu sa tendencijom premeštanja preko južnog Srema i Beograda dalje ka južnom Banatu. Pljuskovi i grmljavine uz pojačan vetar će se intenzivirati i u istočnoj i jugoistočnoj Srbiji (preko 20 mm za kratko vreme) – navodi se u najnovijem upozorenju RHMZ-a.

Podsetimo, jaki pljuskovi praćeni grmljavinom, a ponegde i gradom, pogodili su ovog popodneva Beograd, Novi Sad i druge delove Srbije, u Sremskoj Kamenici udar groma je na kratko prekinuo vodosnabdevanje, dok je na Kopaoniku i Zlatiboru padao grad.

BONUS VIDEO:

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar