Milioner, a na pošten način zarađuje za štalu: Evo koliko je Jokiću doneo novca konj na trci u Subotici

Pobeda njegove omiljene životinje nije previše plaćena, ali Nikolu to ne zanima

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Xinhua/Xue Yubin

Iako je jedan od najplaćenijih košarkaša NBA lige, Nikola Jokić pokušava da zaradi na pošten način dodatni novac za svoju štalu. Sledi malo detaljniji opis skorašnjih uspeha njegovih konja.

Stari kastrat

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs

Odmah se uključio u aktivnosti svoje štale „Drim kečer“ po završetku obaveza u Denveru. Na trci u Subotici prethodnog vikenda ostvario je trijumf – njegov pet godina stari kastrat Bruno Laumar ubedljivo je pobedio u trci na 2.150 metara, sa odličnim vremenom. Vozač i trener Jokićevih kasača je Vladimir Pribić. Pobedniku je pripalo – 29.600 dinara.

Fond 80.000 dinara

Naravno da Nikoli novac od nagrade uopšte nije važan i on se ne bavi kasačkim sportom zbog zarade, ali je interesantno da čovek koji je samo ove sezone inkasirao 31.500.000 dolara učestvuje u takmičenju koje će njegovoj štali doneti – 250 evra.

Jokić će narednog leta potpisati najveći ugovor u istoriji košarke vredan 241 milion dolara. To ga očigledno nimalo neće promeniti što se tiče njegovih konja, jer će on s velikim zadovoljstvom učestvovati u trkama u Srbiji.

Inače, nagradni fond trke u Subotici iznosio je 80.000 dinara, dok na najprestižnijim trkama u Evropi, recimo onoj u Parizu, pobednik inkasira čak milion evra.

Bonus video:

Izvor: Objektiv.rs, Kurir

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar